Декарбонізація дозволить дати друге життя українській металургії - Риженков

Поділитися
Декарбонізація дозволить дати друге життя українській металургії - Риженков Фото: uaprom.info
«Метінвест» планує інвестувати в модернізацію сталеливарного виробництва.

Інвестиції українських металургійних компаній в проекти зі зниження викидів вуглецю сприятимуть масштабної трансформації галузі, що дозволить зберегти металургійне виробництво в майбутньому.

Таку думку висловив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков під час форуму «Декарбонізація сталевої індустрії: виклики для України», повідомляє uaprom.

Якби ми не задумалися про декарбонізацію металургії, ми б не дивилися на можливості, які надає технологія прямого відновлення заліза або електрометалургія. З'явилася ця ініціатива, і у нас з'явилися висококласні DRI-окатиші. Виявилося, що в процесі декарбонізації ми можемо дати друге життя української металургії. Адже одна справа підтримувати стару технологію (виробництва сталі - ред.), Яка у нас була, і інша справа - фактично в чистому полі побудувати сучасну технологію, яка проживе ще сотню років», - сказав Риженков.

Для досягнення цілей щодо зниження викидів вуглекислого газу та забруднюючих речовин «Метінвест» планує інвестувати в модернізацію сталеливарного виробництва. Зокрема, мова йде про низку проектів - по розширенню виробництва DRI-окатишів, будівництва сталеливарних потужностей з використанням технології прямого відновлення заліза, а в довгостроковій перспективі - заміни традиційних джерел енергії на водень.

Як зазначив Риженков, за останні 10 років група вже інвестувала в проекти з екологічним ефектом порядку 3,4 млрд доларів. В результаті з 2011 року загальні обсяги викидів підприємств Метінвесту в атмосферу знизилися на 37% (на 51% скоротилися викиди пилу і на 42% - діоксид сірки), у водне середовище - на 45%, а також на 44% знизилося споживання води.

До 2024 року Метінвест планує вкласти в екологічні проекти ще близько 430 млн дол. Основні з них буду реалізовані на «Азовстлі», ММК Ілліча (системи газоочистки) і Північному ГЗК (виробництво DRI-окатишів).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі