Дефолт Росії: до чого потрібно готуватися росіянам

Поділитися
Вже на початку травня може бути оголошено дефолт РФ.

На початку місяця (4 квітня) РФ здійснила платіж за двома облігаціями близько $650 млн, але в рублях, а не доларах. Комітет із визначення кредитних деривативів уже заявив, що рубльовий платіж є «потенційним дефолтом». Про це пишуть росЗМІ, які вирішили пояснити населенню, до чого потрібно готуватися.

Зазначається, що на початку травня закінчиться 30-денний пільговий період для виплат за вказаними облігаціями, і інвестори матиме три варіанти: почекати і дивитися, що буде далі; подати позов проти Росії до суду; звернутися до арбітражу відповідно до двосторонніх договорів, які Росія уклала з десятками країн.

Якщо до 4 травня будуть здійснені виплати за валютними облігаціями у валюті, то дефолт «скасують», але одразу треба буде думати над наступним погашенням боргу (25 травня).

Що буде після дефолту?

Якщо РФ і оголосить про дефолт, все одно буде змушена щось вирішувати зі своїм боргом і домовлятися з кредиторами. Якщо не захоче погашати борг і домовитися про рефінансування, тоді чекає на арешт активів держави, суди, обмеження на інвестиції тощо.

Наслідки дефолту для населення

  • Мінус - іноземні інвестиції. На думку експертів, інвестори ще дуже довго не дивитимуться у бік Росії. Крім того, частина вже існуючого бізнесу через відплив інвестицій розориться, а це зростання безробіття.
  • Доходи федерального бюджету формуються із трьох джерел: податки; надходження від експорту (нафта, газ тощо); випуск держоблігацій. Якщо випуску держоблігацій немає, і можливе скорочення надходжень від експорту, то зростуть податки.
  • Буде включений режим економії, а отже скоротяться соціальні виплати. Або "включать друкарський верстат" і почнуть друкувати гроші (емісія грошей). Отже рубль втратить купівельну спроможність і вже злетить, а не зросте інфляція.
  • За дефолту все розвивається за принципом доміно. Одні фактори запускають інші, які, в свою чергу, ініціюють треті, одночасно посилюючи ті, що виникли раніше.

Нагадаємо, що суверенний борг Росії, випущений у доларах та євро, становить близько $450 млрд, причому приблизно половина цієї суми належить іноземцям. Але санкції Заходу перекрили РФ доступ до золотовалютних резервів близько $300 млрд, які зберігалися в банках за кордоном. Тобто, щоб заплатити інвесторам, Росія повинна використати будь-яку тверду валюту, яка має вдома, або оголосити дефолт за своїми зобов'язаннями.

Раніше повідомлялося, що ймовірність оголошення дефолту Росії після 4 квітня зросла до факту, що практично відбувся, оскільки російський мінфін вже оголосив про дострокове проведення викупу облігацій зовнішніх облігаційних позик за рублі, замість доларів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі