Імпорт товарів в Україну у січні-лютому склав $ 9,4 млрд, а експорт - $ 9,1 млрд. Від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі за два місяці склало лише $ 267,4 млн, що майже у п'ять разів меншим порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Такі дані у понеділок озвучила Держслужба статистики.
Скорочення від'ємного сальдо в першу чергу пов'язане з різким зниженням імпорту: постачання газу впали на 44%, вугілля - на 42%, легкових автомобілів - на 24%, вантажних - на 55%, ліків - на 15%. Тим не менш, як і раніше, ці товари складають основу торговельного дефіциту, оскыльки на них Україна витрачає найбільше грошей.
За кордон українські компанії продають в основному недорогоцінні метали та вироби з них, продукти рослинного походження (зерно тощо), мінеральні продукти (такі, як руда). При цьому у січні-лютому істотно скоротилися експортні постачання вагонів (на 83%), добрив (на 59%), соняшникової олії (на 23%), труб із чавуну і чорних металів (на 40%).
Нагадаємо, що товарообіг між Україною і Росією в цьому році скоротився майже на третину. Тим не менш Росія залишається найбільшим торговельним партнером України. Другим за значенням експортним ринком для України є Туреччина, серед імпортерів друге місце у Китаю.
Імпорт товарів в Україну у 2013 році виявився більшим за експорт на $ 13,65 млрд. !zn
Читайте також:
Павло Шеремета: "Діагноз: подвійна хронічна дефіцитозалежність"