Дефіцит платіжного балансу України за 5 місяців склав $ 3,5 млрд

Поділитися
Дефіцит платіжного балансу України за 5 місяців склав $ 3,5 млрд © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вперше з початку 2014 року платіжний баланс показав "плюс". Разом з тим, у порівнянні з минулим роком за підсумками п'яти місяців дефіцит склав $ 3,5 млрд проти профіциту у $ 3,3 млрд.

Зведений платіжний баланс України у січні-травні 2014 року зведено з дефіцитом $ 3,496 млрд проти профіциту у $ 3,262 млрд на рік раніше, повідомляють на сайті Національного банку України.

За оперативними даними НБУ, у травні 2014 року сальдо зведеного платіжного балансу, без урахування показників тимчасово окупованої території АР Крим та Севастополя, вперше з початку року стало позитивним і склало $ 1 млрд завдяки залученню урядом зовнішнього фінансування (допомога ЄС, кредит МВФ - ред.) і низького дефіциту поточного рахунку.

У травні дефіцит поточного рахунку скоротився до 207 млн дол. (з урахуванням ціни імпорту газу з Росії для "Нафтогазу" з квітня 2014 року на рівні фактичної ціни за I квартал 268,5 дол. за тис. кубометрів) унаслідок зниження неенергетичного імпорту товарів на 22,9% у результаті девальвації нацвалюти і низької економічної активності.

Експорт товарів зріс на 1,7% у річному вимірі, до 5,2 млрд дол.,у результаті поступового відновлення постачань металургійної продукції - на 8,3% через сезонне збільшення попиту на сталь у країнах Близького Сходу, продукції АПК - на 34,5% унаслідок зростання постачань зернових. Щодо інших товарних груп відбулося скорочення експорту, в тому числі хімічної продукції - на 26,4%, машинобудування - на 14,6%.

Річні темпи падіння імпорту товарів у травні знизилися до 4,8% з 30% у квітні - до 5,4 млрд дол. через зростання фізичних обсягів постачань природного газу у 2,9 раза порівняно з травнем 2013 року. Одночасно неенергетичний імпорт скоротився на 22,9% внаслідок зниження купівельної спроможності населення і низького внутрішнього попиту. Падіння імпорту відбулося у всіх основних групах, в тому числі продукції машинобудування - на 31,8%, хімічної продукції - на 15%, продовольчих і промислових товарів - на 25,8% і 24,8% відповідно.

Профіцит фінансового рахунку в 1,2 млрд дол. у травні забезпечено переважно залученнями державного сектора за ОВДП і одержанням кредитів від Світового банку та ЄС.

У травні вперше з початку року чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну був позитивним і склав 7 млн дол. унаслідок скорочення обсягів відпливу акціонерного капіталу.

Приріст готівкової валюти поза банками знизився до 78 млн дол. внаслідок зниження девальваційних очікувань.

Отримання кредиту МВФ у 3,2 млрд дол. і формування профіциту зведеного балансу в 1,0 млрд дол. дозволили не тільки провести чергові планові погашення кредиту МВФ на 365 млн дол., але і наростити обсяг резервних активів. Станом на 1 червня обсяг міжнародних резервів зріс до 17,9 млрд дол., що забезпечує фінансування імпорту майбутніх періодів на 2,5 місяці.

Нагадаємо, що за підсумками чотирьох місяців (у січні-квітні 2014 року) зведений платіжний баланс України зведено з дефіцитом у 4,508 млрд дол. проти профіциту у 2,748 млрд дол. на рік раніше. У квітні-2014 дефіцит зведеного платіжного балансу склав 232 млн дол.

За підсумками 2013 року зведений платіжний баланс України зведено з профіцитом у 2,021 млрд дол., у той час як за 2012 рік платіжний баланс було зведено з дефіцитом 4,175 млрд дол. !zn

Читайте також:

Дефіцит бюджету Пенсійного фонду цього року складе 18,1 млрд грн

Платіжний баланс уникнув дефіциту у 2013 році: позитивне сальдо склало $ 2 млрд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі