ЦВК затвердив витрати на парламентські вибори

Поділитися
ЦВК затвердила бюджет парламентських виборів
З держбюджету на вибори виділять 957 млн 572 тисяч гривень.

Центральна виборча комісія затвердила бюджет дострокових парламентських виборів. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Згідно з кошторисом заплановано виділити 238,5 млн грн на передвиборну агітацію , оплату послуг засобів масової інформації, виготовлення виборчих бюлетенів і документації, оплату послуг зв'язку, модифікацію та супроводження Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" і т.д.

Загальний бюджет виборів склав 957 млн 572 тис. грн.

Нагадаємо, в Україні 28 серпень стартувала виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів, які призначені на 26 жовтня.

Як відомо, 25 серпня президент України Порошенко заявив про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради 7-го скликання.

У той же день у зверненні до українського народу президент заявив, що дострокові парламентські вибори відбудуться 26 жовтня 2014 року.

Вибори проводять на основі закону"Про вибори народних депутатів України", який передбачає обрання 450-ти депутатів за змішаною системою - по 225 у мажоритарних округах і за партійними списками.

Згідно з законом про статус тимчасово окупованих територій, в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори проводитися не будуть та окружні комісії також створюватися не будуть. Разом з тим, громадяни України, які проживають на цій території, зможуть проголосувати за кандидатів за партійними списками на материковій частині країни.

Таким чином, на цих виборах будуть обрані максимум 438 депутатів з 450-ти.

В зоні проведення АТО в Луганській і Донецькій областях законом передбачено проведення виборів відповідно в 11-ти та 21-му округах, і жодних особливостей їхньої організації в законодавчому порядку на даний момент не встановлено. Разом з тим, у ЦВК сподіваються, що парламент внесе в закон відповідні зміни, які б передбачали гарантії безпеки в цьому регіоні як для організаторів виборів, так і для самих виборців.

Зокрема, пропонується змінити межі та центри виборчих округів, у кожному з них було хоча б кілька виборчих дільниць на території, де не ведуться бойові дії. Згідно із законом, вибори в окрузі будуть визнані такими, що відбулися, якщо вони пройдуть хоча б на одній з виборчих дільниць, незалежно від того, скільки виборців взяли в них участь.

У той же час переселенці із зони АТО зможуть взяти участь у виборах в інших регіонах, але проголосувати тільки за кандидатів за партійними списками. За даними ГМ"ОПОРА", таких виборців може налічуватися до 200 тис осіб.

До 2 вересня в ЦВК має бути подано подання для включення до складу окружних виборчих комісій. Всього до складу окружкому має входити не більше 18-ти членів.

Право на подачу таких уявлень мають партії, депутатські фракції яких зареєстровані в апараті Верховної Ради поточного скликання, а також непарламентські партії, кандидати від яких зареєстровані у багатомандатному загальнодержавному окрузі на чергових парламентських виборах 28 жовтня 2012 року.

Кандидатури, подані парламентськими партіями, включаються до складу окружкомів в обов'язковому порядку, від непарламентських партій на вакантні місця - шляхом жеребкування. Для участі в чергових парламентських виборах в 2012 році були зареєстровані партійні списки від 22 партій, п'ять з яких за підсумками виборів пройшли до Ради.

Згідно з календарним планом, ЦВК має провести жеребкування і сформувати склад 213-ти окружних виборчих комісій не пізніше 5 вересня. Окружні виборчкоми повинні сформувати дільничні виборчі комісії не пізніше 10 жовтня.

Вибори відбудуться 26 жовтня, ЦВК має офіційно встановити їх результати не пізніше, ніж через 15 днів, тобто до 10 листопада включно.

За попередніми даними ЦВК, на проведення виборів необхідно 986 млн грн, проте цю суму можна скоротити приблизно на 140 млн грн, якщо Верховна Рада внесе ряд технічних змін в закон про вибори, що передбачають, зокрема, відмову від фінансування передвиборної агітації за рахунок коштів держбюджету.

Нинішній склад Верховної Ради є чинним до моменту прийняття присяги обраними депутатами.

Згідно з даними соціологічних досліджень, лідером виборчих перегонів є політична сила нинішнього президента України Петра Порошенка - партія"Солідарність", яка на з'їзді у середу ухвалила рішення про перейменування в партію"Блок Петра Порошенка". Також подолати 5%-ий прохідний бар'єр мають Радикальна партія Олега Ляшка, ВО"Батьківщина", партії " УДАР","Сильна Україна" (лідер Сергій Тігіпко),"Громадянська позиція".

Нагадаємо, підготовка до позачергових парламентських виборів на сьогоднішній день можлива лише в дев'яти з 21 виборчого округу в межах Донецької області та у чотирьох з 11 - Луганської. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі