Ціна ф'ючерса на нафту WTI на березень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на 1,4% - до $ 30,10 за барель.
За оцінками аналітиків Barclays, остання статистика свідчить про погіршення ситуації з попитом на паливо в США і Китаї.
У США попит на нафтопродукти знизився в січні на 3,9% порівняно з тим же періодом 2015 року. У Китаї попит у грудні був стабільним, проте знаходиться на відносно низькому рівні. На тлі таких фундаментальних показників зростання цін на нафту навряд чи продовжиться, вважають аналітики банку, думку яких наводить The Wall Street Journal.
Нафтосховища в штаті Оклахома, які використовують в якості точки доставки New York Mercantile Exchange, заповнені на 88%, повідомляє MarketWatch. На ці сховища, обсяг яких становить більше 73 млн барелів, припадає 13% всіх потужностей в США по зберіганню нафти.
Поки немає і ознак прогресу і на переговорах між країнами ОПЕК. Міністр нафти Венесуели Эулохио дель Піно не досяг якихось конкретних результатів у ході зустрічі з главою нафтового міністерства Саудівської Аравії.
Аналітики Citigroup до UBS прогнозують, що вартість бареля в найближчі місяці може опуститися до $ 30 барель, оскільки запаси нафти в США все ще вище середнього рівня за п'ять років.
Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту до $ 20 за барель. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.