Станом на 9:24 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,14% - до 55,7 доларів за барель. Вартість листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,18% - до 49,38 долара за барель.
У четвер, 5 жовтня, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив про схожість позицій Росії і Саудівської Аравії у питанні виконання угоди ОПЕК+: домовленості будуть пролонговані, якщо ринок нафти не збалансується.
Крім того, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх підтвердив плани з проведення IPO акцій Saudi Aramco у другому півріччі 2018 року. Під час проведення IPO в компанію планується залучити близько 100 млрд доларів за рахунок продажу близько 5% акцій. За словами голови Saudi Aramco Аміна Нассера, рішення щодо обсягу IPO буде прийнято в залежності від ринкових умов.
Також учасники ринку продовжують відігравати дані про динаміку кількості бурових установок у США. Як свідчать дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, за тиждень, що завершився 6 жовтня, кількість установок в країні знизилася на чотири штуки, або на 0,4% - до 936 одиниць. Нафтових бурових установок стало менше на дві штуки, на 0,3% - 748 одиниць. Газових - теж на дві, або на 1,06% - 187 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 412 штук, або в 1,8 рази.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.