Ціни на нафту зростають на прогнозі МВФ щодо зростання світової економіки

Поділитися
Ціни на нафту зростають на прогнозі МВФ щодо зростання світової економіки МВФ прогнозує зростання світового ВВП до 3,9%, ціни на "чорне золото" ростуть © moldnews.md
Brent дорожчала до 69,36 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 23 січня, продовжують зростати на прогнозах Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо зростання світової економіки, свідчать дані торгів.

За станом на 7:19 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,48% - до 69,36 доларів за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,58% - до 63,94 доларів за барель.

Напередодні МВФ поліпшив прогноз щодо зростання світового ВВП на 2018 і 2019 роки на 0,2 процентного пункту - до 3,9%, порівняно з жовтневої оцінкою. При цьому аналітики фонду пов'язали поліпшення прогнозу з "несподіваними сюрпризами в частині зростання (економік – ред.), які особливо яскраво проявилися в Європі, Азії... на ринках і в групах економік".

На думку трейдерів, нафтовий ринок загалом добре підтримується здоровим економічним зростанням.

"Економічний прогноз і сезонно більш холодна погода призвели до стійкого зростання попиту на нафту, що сприяло продовженню падіння запасів нафти", - цитує агентство "Рейтер" аналітиків BNP Paribas.

При цьому в довгостроковій перспективі інвестори готуються до великомасштабних змін попиту на нафту, викликаних зростанням попиту на електромобілі.

Підтримують ціни на "чорне золото" і коментарі міністра енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха за підсумками засідання міністерського комітету ОПЕК+ в Омані. За його словами, основні країни-учасниці віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку налаштовані на продовження співпраці й після завершення дії угоди у цьому році.

При цьому баланс попиту та пропозиції на ринку нафти, згідно з прогнозами, відновиться наприкінці 2018 – початку 2019 року.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Про причини зростання цін на бензин і дизпаливо в Україні читайте у матеріалі Сергія Куюна "Бензин під ялинку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі