Ціни на нафту зростають на даних про скорочення видобутку країнами ОПЕК

Поділитися
Ціни на нафту зростають на даних про скорочення видобутку країнами ОПЕК Нафта дорожчає на суперечливих даних про збільшення кількості бурових установок у США і скорочення видобутку країнами ОПЕК © lexaarts / Depositphotos
Brent зросла до 55,91 долара за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 20 лютого, слабо ростуть на суперечливих даних про збільшення кількості бурових установок у США та скорочення видобутку країнами ОПЕК, свідчать дані торгів.

Станом на 7:47 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,20% - до 55,91 долара за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,17% - до 53,87 долара за барель.

Як свідчать дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, за підсумками минулого робочого тижня кількість бурових установок у США збільшилася на десять штук, або на 1,34% - до 751 одиниці. У річному вираженні цей показник виріс на 46,1%, або на 237 одиниць. При цьому кількість нафтових бурових установок за тиждень зросла на шість штук, або на 1% - до 597 одиниць, а газових - на чотири, або на 2,68% - до 153 одиниць.

Трейдери звернули увагу на уповільнення темпів зростання кількості бурових установок в лютому. Так, за робочий тиждень, що завершився 10 лютого, показник зріс лише на 12 одиниць, тижнем раніше – на 17.

На подорожчання нафти також впливає виконання країнами ОПЕК угоди щодо скорочення видобутку "чорного золота". У січні видобуток нафти скоротився на 890 тисяч барелів на день у порівнянні з груднем - до 32,139 млн барелів. Країни, які взяли на себе зобов'язання зі скорочення видобутку в рамках віденської угоди, сумарно знизили його на 1,146 млн барелів з обіцяних 1,254 млн.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі