Світові ціни на 3демонструють позитивну динаміку в четвер на тлі статистики запасів нафти в сша, свідчать дані торгів.
Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent збільшилася на 0,36% - до 49,84 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на WTI піднімалася на 0,25% - до 43,41 долара за барель.
Напередодні 6 серпня нафта Brent впала нижче психологічної позначки в $ 49 вперше з початку січня на загострилися побоюваннях щодо надлишку сировини на ринку.
Згідно з огляду управління енергетичної інформації міненерго США, комерційні запаси нафти в країні за тиждень, що завершився 7 серпня, скоротилися на 1,7 мільйона барелів - до 453,6 мільйона барелів. Аналітики очікували скорочення запасів за тиждень лише на 1,817 мільйона барелів - до 453,48 мільйона барелів.
Видобуток нафти в США за тиждень, за даними міністерства, опустився на 0,73% - до 9,395 мільйона барелів на добу. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушинга (Cushing) знизилися на 0,1 мільйона барелів - до 57,1 мільйона барелів, а бензину - на 1,3 мільйона барелів, до 215,5 мільйона барелів. Запаси дистилятів виросли на 3 мільйони барелів, до 147,8 мільйона барелів. Також напередодні США знизили прогноз цін на нафту.
При цьому аналітики, опитані агентством Франс Прес, вказують на те, що зростання цін на нафту утримується побоюваннями деяких інвесторів про перенасичення ринку.
"На ринку нафти і раніше немає сильного зміни фундаментальних показників попиту і пропозиції. Ринок в основному має тенденцію до зниження", - наводить агентство слова інвестиційного аналітика Phillip Futures в Сінгапурі Деніела Анга (Daniel Ang).
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.