Світові ціни на нафту продовжили зростання в середу на тлі очікувань учасників ринку послаблення ситуації перенасичення на нафтовому ринку, а також можливої відстрочки підвищення ставки Федеральної резервної системи (ФРС) США, свідчать дані торгів.
Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську суміш Brent зросла на 0,65% - до 52,51 долара за барель, на легку нафту марки WTI - на 1,75%, до 49,38 долара за барель.
Нафтf Brent у вівторок, подолавши психологічний показник у 50 доларів за барель, подорожчала на 5,11%, підвищення вартості бареля нафти WTI досягало 4,69%.
Генсек ОПЕК Абдалла аль-Бадрі у вівторок заявив, що експерти країн-членів НАТО та держав, що не входять в ОПЕК, в тому числі і Росії, 21 жовтня можуть провести зустріч для обговорення світових цін на нафту. Аль-Бадрі при цьому зазначив, що зустріч буде носити технічний характер, і участь міністрів з країн-виробників нафти не передбачається.
Крім того, за оцінками міністерства енергетики США, у вересні видобуток нафти в країні скоротився на 120 тисяч барелів на добу в порівнянні з серпнем. Міненерго країни також прогнозує зниження видобутку в країні за підсумками 2016 року до 8,9 мільйона барелів нафти в день з очікуваних у 2015 році 9,2 мільйона барелів.
Очікування інвесторів того, що ФРС США не буде найближчим часом підвищувати процентну ставку в країні через слабкість світової економіки також підтримують вартість "чорного золота", відзначають експерти. "Ми більше не чекаємо підвищення (ставки - ред.) до першого кварталу 2016 року. Хоча і тоді підвищення може не відбутися", - наводить агентство Франс Прес слова аналітиків DBS Bank.
МВФ у вівторок опублікував огляд World Economic Outlook, в якому прогноз зростання світового ВВП на 2015 і 2016 роки був знижений на 0,2 процентного пункту - до 3,1% і 3,6% відповідно. "Не секрет, що МВФ хоче, щоб ФРС відклала заплановане підвищення процентної ставки до наступного року, і невиражені явно думки все сильніше схиляються в цьому напрямку", - цитує агентство слова стратега IG Asia Pte в Сінгапурі Бернарда Ау (Bernard Aw).
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.