Світові ціни на 3демонструють негативну динаміку в п'ятницю на тлі рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США зберегти базову процентну ставку на рекордно низькому рівні 0-0,25% річних, свідчать дані торгів.
Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,05% - до 49.13 долара за барель. Вартість жовтневих ф'ючерсів на легку нафту марки WTI опускалася на 0,41% - до 46.73 долара за барель, свідчать дані Bloomberg.
Комітет з відкритих ринків ФРС США за підсумками чергового засідання не прийняв рішення про підвищення базової процентної ставки, що знаходиться на рівні 0-0,25% річних з грудня 2008 року. При цьому регулятор заявив, що розгляне можливість підвищення ставки при подальшому поліпшенні ситуації на ринку праці і впевненості в прискоренні інфляції.
Підвищення ставки дало б підтримку американській валюті, що, в свою чергу, спричинило тиск на ціни на "чорне золото".
"Федрезерв залишив низькі ставки, так як він турбується щодо стану світової економіки. Це викликає в мене побоювання щодо світового попиту на нафту", - наводить агентство Reuters думку нафтового трейдера.
Крім того, нові ознаки того, що ОПЕК продовжить боротися за частку на ринку, спричиняють тиск на котирування. Як зазначає агентство, представник Кувейту в ОПЕК в четвер заявив, що ціни на "чорне золото" самостійно знайдуть баланс, однак для цього потрібен час. Таким чином, країна підтримала стратегію картелю на захист своєї частки на ринку, відзначає агентство.
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.