Світові ціни на нафту у понеділок, 17 серпня, демонструють негативну динаміку на тлі побоювань щодо надлишку пропозиції на нафтовому ринку; вартість WTI тримається нижче 42 доларів за барель, свідчать дані торгів.
За станом на 07.44 мск вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 1,14% - до 48,63 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту WTI опускалася на 1,25% - до 41,97 долара за барель.
Інвестори припускають, що зняття санкцій з Ірану буде сприяти збільшенню поставок нафти з країни на світовий ринок, що призведе до зростання надлишку пропозиції "чорного золота".
За словами представника ОПЕК в Ірані Мехді Асалі, надлишок пропозиції на ринку нафти становить вже близько 3 мільйонів барелів на добу, а основний надлишок поставок в останні півроку зафіксовано з боку Саудівської Аравії та Іраку.
Крім побоювань, що зберігаються, пов'язаних з Іраном, американська нефтегазосервисная компанія Baker Hughes повідомила в п'ятницю, що число бурових установок, зайнятих у видобутку нафти в США виросли за тиждень на 2 одиниці (672 штуки, або плюс 0,29%).
"Основи ринку не змінилися. Ринок продовжує рухатися вниз, і робить він це без зупинки. Запаси в США залишаються високими для цього часу року", - заявив агентству Bloomberg старший аналітик CMC Markets Рік Спунер.
12 серпня МЕА у щомісячному звіті по нафтовому ринку констатувало, що світова пропозиція нафти продовжує рости з шаленою швидкістю". Аналітики МЕА вважають, що перевиробництво нафти настільки велике, що надлишок на ринку буде і протягом 2016 року.
11 серпня у Світовому банку повідомили, що зняття санкцій з Ірану надасть значний вплив на світовий ринок нафти. Тегеран зможе видобувати близько 1 млн барелів нафти на добу, що знизить ціну за барель нафти на 10 дол в 2016 році.
Раніше повідомлялося, що країни ОПЕК ведуть переговори про можливість проведення екстреного засідання в умовах різкого падіння цін на нафту, обумовленого надлишковими поставками сировини на ринок.