Станом на 8:30 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,37% - до 56,58 доларів за барель. Вартість листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,29% - до 51,52 долара за барель.
У вересні видобуток "чорного золота" в країнах ОПЕК збільшився на 50 тисяч барелів на добу. Причинами зростання стали збільшення експорту сировини з Іраку та підйом її виробництва в Лівії, яка не входить у глобальний пакт про скорочення нафтовидобутку країнами-членами ОПЕК та державами, які не входять в картель (ОПЕК+), свідчать дані дослідження агентства "Рейтер". При цьому рівень виконання угод у вересні знизився до 86% (89% у серпні). Основна частка загальних скорочень продовжує припадати на Саудівську Аравію.
Крім того, інвестори відіграють дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання кількості бурових установок у США. Як свідчать дані компанії, за тиждень, що завершився 29 вересня, кількість установок зросла на п'ять штук, або на 0,5% - до 940 одиниць. При цьому нафтових установок стало більше на шість штук, або на 0,8% - 750 одиниць. Газодобувних – менше на одну штуку, або на 0,53% - 189 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок зросла на 418 штуки, або в 1,8 рази.
Зниження цін на нафту пов'язане також із фіксацією трейдерами прибутку на тлі подорожчання нафти протягом минулого тижня. Ціни не сировину росли на даних про проведення в Іракському Курдистані референдуму про незалежність. Учасники ринку побоювалися збоїв поставок нафти, що супроводжувались заявами Туреччини та Іраку щодо загрози зупинки транзиту, а також співпраці виключно з офіційним Багдадом.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.