Станом на 06:51 за київським часом вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,07% - до 55,45 долара за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,15% - до 53,14 долара за барель.
Минулого робочого тижня кількість бурових установок у США зросла на 5,3% - на 35 штук. За рік цей показник виріс на 8,9% - на 57 штук. При цьому кількість нафтових бурових установок збільшилася на 5,55% - на 29 одиниць, кількість газодобувних – на 4,41% або на 142 одиниці.
За даними аналітика Price Futures Group Філа Флінна, кількість бурових установок у США досягло максимальної позначки за рік і два місяці.
"З урахуванням того, що кількість нафтових бурових установок буде залишатися на нинішніх рівнях, ми оцінюємо, що видобуток нафти в США зросте на 315 тисяч барелів на день з четвертого кварталу 2016 року по четвертий квартал 2017 року на сланцевих родовищах Eagle FordF, Bakken і Niobrara", - пише газета The Wall Street Journal із посиланням на аналітиків Goldman Sachs, які побажали залишитися невідомими.
Стримуючим фактором здешевлення нафти стала також заява міністра енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха про те, що він очікує досягнення в лютому 100% виконання всіма країнами домовленостей про скорочення видобутку нафти. За словами міністра енергетики, Саудівська Аравія в січні-лютому збереже видобуток нафти на рівні трохи менше 10 млн барелів на добу.
Раніше країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Воно розраховане на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.