Ціни на нафту знижуються на даних про відновлення видобутку в Лівії

Поділитися
Ціни на нафту знижуються на даних про відновлення видобутку в Лівії Влада Лівії відновила видобуток нафти на одному з найбільших родовищ країни © cherezoff / Depositphotos
Brent продовжує зниження до 53,06 долара за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 4 квітня, продовжують знижуватися на новинах про відновлення видобутку на найбільшому родовищі Лівії, свідчать дані торгів.

Станом на 8:28 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,11% - до 53,06 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,10% - до 50,19 долара за барель.

У понеділок стало відомо про те, що Лівія відновила видобуток нафти на своєму найбільшому родовищі "Шарара" після того, як владі країни вдалося домовитися з озброєними угрупованнями про зняття блокади. Раніше ЗМІ повідомляли про те, що видобуток нафти в Лівії знизився на 252 тисячі барелів на день після припинення видобутку на найбільших родовищах країни – "Шарарі" та "Вафі".

При цьому експерти вважають, що відновлення видобутку "чорного золота" в Лівії може зірвати зусилля країн, які входять і не входять в ОПЕК, щодо зменшення надлишку нафти на ринку, цитує газета The Wall Street Journal думку неназваних аналітиків брокерської компанії Tradition.

"Побоювання з приводу зростаючого видобутку переважують сприйняття скорочення пропозиції на ринку", - наводить видання думку неназваних експертів ANZ.

Крім того, інвестори звернули увагу на заяву міністра нафти Ірану Біжана Зангане (Bijan Zangeneh) про те, що загальний обсяг експорту нафти і газового конденсату в середині березня склав в середньому близько 2,8 млн барелів на добу. За словами Зангане, країні вдалося повернути собі частку ринку до рівня перед введенням санкцій, що дозволяє ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі