Ціни на нафту еталонних марок стабільні в ході сьогоднішніх азіатських торгів. Хоча ризики, пов'язані з Іраном та політикою президента США, продовжують впливати на ринок і стимулювати зростання цін. Про це свідчать дані торгів.
Зокрема, збереженню високої премії Brent по відношенню до WTI сприяли побоювання, пов'язані з трубопровідною системою США, і очікування, що президент США Дональд Трамп зробить зусилля для зниження цін на нафту і бензин на американському ринку.
Brent близька до максимуму за два місяці, WTI - за місяць. За підсумками серпня нафта Brent, ймовірно, подорожчає найшвидшими темпами з квітня.
Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці 31 серпня зменшилася на 8 центів (0,10%) - до 77,69 долара за барель. Торги за цим контрактом завершуються в п'ятницю. Більш активний листопадовий ф'ючерс стабільний у 78,02 долара за барель.
Жовтневий контракт на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) подорожчав на 3 центи (0,04%) - до 70,28 долара за барель.
З початку серпня нафта Brent подорожчала на 4,6%, WTI - на 2,2%.
Повідомлялося, що країни ОПЕК у червні домовилися про збільшення видобутку нафти у цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Однак реальне зростання видобутку складе 600 тис барелів на добу.
Раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року. З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.