Ціни на нафту стабільні

Поділитися
Ціни на нафту стабільні © Укргазвидобування / Facebook
Brent торгується на рівні до $ 65,05 за барель.

Ціни на нафту стабільні в п'ятницю після підвищення за підсумками попередньої сесії на прогнозах посилення темпів зростання глобального попиту.

Ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures у п'ятницю вранці опустилася на $ 0,07 (0,11%) - до $ 65,05 за барель. У четвер контракти подорожчали на $ 0,23 (0,35%) - до $ 65,12 за барель.

Вартість ф'ючерсу на нафту BRENT на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $ 0,02 (0,03%) - до $ 61,17 за барель. За підсумками попередньої сесії контракти виросли в ціні на $ 0,23 (0,38%) - до $ 61,19 за барель.

Напередодні Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту в 2018 році на 90 тис. барелів на добу (б/с) - до 1,5 млн б/с. Таким чином, за оцінками МЕА, попит на нафту в цьому році складе 99,3 млн б/с

Збільшення попиту на нафту, як очікується, буде нівелювати зростання видобутку сланцевої нафти в США, що підтримає баланс на ринку, вважають експерти МЕА.

Тим не менш, деякі експерти відзначають, що безперервне зростання видобутку в США як і раніше є ризиком для ринку, пише MarketWatch.

Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про звільнення Тіллерсона з посади глави Держдепартаменту США. Його змінить директор ЦРУ Майк Помпео, а на чолі розвідувального управління США вперше буде жінка - Джина Хаспел, на даний момент є заступником директора ЦРУ.

Раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розраховане на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Міжресурсоутримувачами розгорнулася боротьба за споживача, в результаті чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілялися. Детальніше про нову модель постачання на український ринок читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі