Станом на 7:22 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зберігалася на рівні минулого закриття торгів - 64,76 долари за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,22% - до 58,53 доларів за барель.
Помірні торги пов'язані з прогнозами інвесторів щодо зниження запасів "чорного золота" у США і можливого зростання видобутку, пише The Wall Street Journal. Так, за даними Міністерства енергетики США, видобуток у країні зростає вже майже два місяці поспіль.
Інвестори чекають на публікацію даних про запаси сировини у США за підсумками тижня, що завершився 22 грудня, від Американського інституту нафти (API) і Управління енергетичної інформації (EIA) Міністерства енергетики США. Аналітики прогнозують скорочення запасів на 3,8 млн барелів, або на 0,9% - до 432,7 млн барелів.
Крім того, інвестори чекають на новини про відновлення роботи трубопроводу Forties. У понеділок, 25 грудня, нафтохімічна компанія Ineos повідомила про те, що ремонтні роботи на трубопроводі в Північному морі технічно завершені, і наразі проводяться випробування труби під тиском. Компанія очікує поступового повернення трубопроводу і терміналу Kinneil до нормальної потужності на початку 2018 року. Раніше робота Forties була припинена через виявлення тріщини.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.