Ціни на нафту коливаються на побоюваннях інвесторів щодо надлишку пропозиції на ринку

Поділитися
Ціни на нафту коливаються на побоюваннях інвесторів щодо надлишку пропозиції на ринку Інвестори побоюються того, що зростання видобутку в США призводить до надлишку сировини на ринку і нівелює зусилля ОПЕК щодо його скорочення © lexaarts / Depositphotos
Brent дорожчала до 46,97 долара за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 20 червня, коливаються на побоюваннях інвесторів щодо зростання пропозиції сировини на ринку, що підриває зусилля членів ОПЕК і країн, що не входять у картель, зі скорочення видобутку "чорного золота", свідчать дані торгів.

Станом на 8:37 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,09% - до 46,97 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,05% - до 44,45 долара за барель.

Аналітики вважають, що зростання кількості бурових установок у США призвело до глобального перенасичення ринку.

"Останні дані не обнадіюють", - цитує агентство Рейтер аналітиків Morgan Stanley.

Згідно з даними американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, за підсумками робочого тижня, що завершився 16 червня, кількість бурових установок у США збільшилася на шість штук, або на 0,65% - до 933 одиниць. При цьому нафтовидобувних установок стало більше на шість штук, або на 0,8% - 747 одиниць, а газодобувних - на одну, або на 0,54% - 186 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 509 одиниць - більш ніж у 2,2 рази.

Крім того, учасники ринку стурбовані перспективою збільшення видобутку нафти в Лівії та Нігерії. Згідно з даними PVM Oil, ці країни можуть збільшити видобуток на 250 тисяч барелів на день по відношенню до червневого показника ОПЕК.

Раніше в понеділок, 19 червня, міністр енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх заявив про перспективу швидкого ребалансування ринку "чорного золота". На його думку, ринок розвивається в правильному напрямку, але через надлишок запасів в останні роки необхідний час на те, щоб угоди ОПЕК дали очікуваний результат.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі