Станом на 07.46 за київським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,70%, до 47,65 долара за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,57%, до 45,49 долара за барель.
На сьогодні у Відні запланована зустріч країн ОПЕК, проте зберігається невизначеність навколо того, чи зможуть країни досягти підсумкового угоди. У вівторок ЗМІ повідомили, що Іран планує "заморозити" видобуток на початку 2017 року після того, як поверне собі частку на ринку. У той же час міністр нафти Ірану Бижан Зангане заявив, що його країна не готова йти на скорочення виробництва.
На думку Зангане, в першу чергу, знизити обсяг виробництва нафти повинні країни, що збільшили його, поки Іран знаходився під міжнародними санкціями. Зокрема, у вівторок Іран в листі ОПЕК заявив, що хоче, щоб Саудівська Аравія знизила свій рівень видобутку нафти на 1 мільйон барелів на день, повідомляє агентство Рейтер з посиланням на джерела, знайомі із змістом листа. Це набагато більше, ніж пропонує Ер-Ріяд, зазначили співрозмовники агентства.
Разом з тим, наприкінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року. На наступній зустрічі ОПЕК у Відні 30 листопада країни планують досягти остаточних домовленостей щодо заходів стабілізації нафтового ринку.