На Лондонській біржі ICE Futures ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в лютому впали на 0,86%, до $ 29,99 за барель.
Нагадаємо, 13 січня ціна березневого ф'ючерсу нафти марки Brent за станом на 21:25 за київським часом склала $ 29,95, а потім піднялася трохи вище $ 30 за барель.
За даними Американського інституту нафти (API), що збирає дані на добровільній основі, запаси нафти в США за тиждень, що завершився 8 січня, скоротилися на 3,9 млн барелів. Між тим міністерство енергетики США в середу оприлюднить офіційні дані, які, на думку опитаних експертів Bloomberg, продемонструють зростання запасів на 2 млн барелів.
На ринку як і раніше повно нафти, - говорить аналітик Fat Prophets Девід Леннокс. - Наступні кілька місяців будуть дуже складними, а ціни в районі $ 30 за барель боляче вдарять по всьому.
Крім того, напередодні Міненерго США погіршило прогноз цін на WTI на поточний рік відразу на 24%, до $ 38,54 за барель. Тим, згідно з новим прогнозом, видобуток у США скоротиться на 700 тис. барелів на добу, а не на 430 тис. бс, як очікувалося раніше. На тижні, що завершився 1 січня, компанії в США добували в середньому 9,2 млн барелів на добу.
Аналітики Citigroup та UBS прогнозують, що вартість бареля в найближчі місяці може опуститися до 30 доларів, оскільки запаси нафти в США все ще вище середнього рівня за п'ять років.
Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту на 20%. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.