Ціна на нафту Brent знизилася до $ 28 за барель

Поділитися
Ціна на нафту Brent знизилася до $ 28 за барель © america.aljazeera.com
Нафтові котирування йдуть у середу вниз в очікуванні публікації даних про запаси нафти на американському ринку

Нафтові котирування йдуть у середу вниз в очікуванні публікації даних про запаси нафти на американському ринку, які можуть знову показати зростання, повідомляє агентство Bloomberg.

Ціна березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилася на 1,75% - до $ 28,26 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на 2,74% - до $ 27,68 за барель.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), як стало відомо у вівторок, допускає подальше падіння цін на нафту у зв'язку з виходом на ринок Ірану та уповільненням темпів зростання попиту на сировину, йдеться в щомісячному огляді агентства.

МЕА вважає, що очікуване в цьому році скорочення видобутку нафти за межами ОПЕК на 600 тис. барелів на добу (б/с) буде повністю замінено іранськими обсягами вже до середини 2016 року. За умови, що інші члени картелю зберігають обсяги видобутку, надлишок нафти на світовому ринку може зрости до 1,5 млн б/с. Це може опустити ціни на нафту ще нижче поточних рівнів, відзначається в огляді.

МЕА нагадує, що темпи зростання світового попиту на нафту цього року будуть нижче рівня 2015 року. Якщо в минулому році зростання попиту був на рекордних рівнях з початку століття (+1,7 млн б/с), то в цьому році він зросте лише на 1,2 млн б/з (до 95,7 млн б/с).

При цьому не варто очікувати, що падіння цін на нафту простимулює споживання - прогнози економічного зростання в країнах, що розвиваються (Бразилія, Росія, Китай) залишаються песимістичними.

Видобуток нафти ОПЕК, з урахуванням приєдналася до картелю Індонезії, в грудні знизилася на 90 тис. б/с і склала 32,28 млн б/с. Це як і раніше вище прогнозованого попиту на нафту ОПЕК в 2016 році (31,7 млн б/с). Крім того, вже в першому кварталі Іран може виплеснути на ринок додаткові 300 тис. б/с, вважає МЕА.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі