За станом на 06.30 за київським часом вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,24% - до 50,77 долара за барель. Листопадові ф'ючерси на нафту марки WTI подешевшали на 0,35% - до 48,64 долара за барель.
Домовленості країн ОПЕК про спільні дії для стабілізації нафтового ринку як і раніше сприяє подорожчання "чорного золота". Картель на неформальній зустрічі в Алжирі в середу погодив обмеження видобутку в діапазоні 32,5-33 мільйони барелів нафти на добу, проте за побоювань інвесторів можуть і не призвести до результату або зовсім зірватися з-за розбіжностей між країнами.
Ціни на нафту зросли в понеділок, оскільки інвестори сподіваються на досягнення остаточної угоди ОПЕК на зустрічі в кінці листопада. Однак при цьому тиск чинить зміцнюється долар та перспективи збільшення виробництва "чорного золота" з боку Іраку, Ірану, Нігерії та Лівії в четвертому кварталі цього року.
Так, видобуток нафти і конденсату Ірану у вересні склала близько 2,8 мільйона барелів на добу. Даний показник практично збігається з досанкционным рівнем виробництва країни.
"В даний час на ринку відчувається оптимізм і хвилювання, оскільки учасники ринку - ред.) очікують якогось підтвердження угоди або додаткового участі від не входять в ОПЕК держав", - наводить агентство слова аналітиків Morgan Stanley.
Нагадаємо, в ході енергетичного форуму в Алжирі країни ОПЕК домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.