Чотири українські банки отримали довгострокові рейтинги дефолту на рівні B-

Поділитися
Чотири українські банки отримали довгострокові рейтинги дефолту на рівні B- Рейтинги відображають чутливість банків до вразливого внутрішнього операційного середовища
Рейтинги визначило впливове міжнародне агентство Fitch.

Чотири українських банки - ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк отримали довгострокові рейтинги дефолту. Їх визначило впливове міжнародне рейтингове агентство.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні B - зі стабільним прогнозом довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті чотирьох українських держбанків: Приватбанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку.

"VR всіх чотирьох банків, в першу чергу, відображають їх чутливість до вразливого внутрішнього операційного середовища, в якому вони діють як найбільші фінансові установи України", - пояснили в агентстві.

Також оцінка враховує 100% державну власність банків (95% для Укргазбанку), значну частку довгострокових суверенних облігацій (для всіх чотирьох банків) та суттєве кредитування контрольованих державою компаній (для трьох банків, за винятком Приватбанку), що обумовлює їх сильну кореляцію з суверенними і бюджетними ризиками.

Короткострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті усіх чотирьох банків підтверджені на рівні B, а національні довгострокові рейтинги - на рівні " AA (ukr), що відображає їх кредитоспроможність по відношенню до інших банків в межах України.

Читайте також: В БПП заявили про готовність до позачергових виборів у Раду

Компанія "Дайрис" з групи "Приват" Ігоря Коломойського стягнула і виставила на торги контрольний пакет акцій Промінвестбанку, який раніше належав російському Внєшекономбанку.

Як повідомляється на сайті біржі ПФТС, аукціон планується провести 28 серпня 2019 року. На продаж виставлено 5 080 310 373 акції ПАТ "Промінвестбанк" (99,7726% статутного капіталу).

Початкова вартість пакета – 532,98 млн грн.

Як відзначає finclub, історія стягнення акцій банку почалася в травні 2018 року. Третейський суд в Гаазі постановив, що РФ повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму у розмірі $ 159 млн.

Згідно з повідомленням суду, позов подали екс-глава Приватбанку Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками банку або Приватбанком.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі