Державний "Чорноморнафтогаз" домігся зняття в Мексиці арешту судна "Титан-2". Таким чином, це є першим рішенням, коли в іншій країні визнали право власності перереєстрованої на материковій Україні державної компанії з анексованого Криму.
Після незаконної збройної анексії Криму Росією, державний "Чорноморнафтогаз" прописався в Києві.
Російська "влада" Криму, по суті, захопила майно України, що знаходиться на півострові, в тому числі, і те, що належить "Чорноморнафтогазу", шляхом "націоналізації" підприємств.
"Це перший випадок, коли уповноважений орган іншої країни офіційно визнав право власності ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз", офіційно зареєстрованого у Києві, на майно колишнього "Чорноморнафтогазу" (АРК)", - йдеться в повідомленні НАК "Нафтогазу України" (є 100% акціонером компанії).
"Рішення про подальше використання "Титану-2" має бути прийнято урядом України", - зазначає "Нафтогаз", додаючи, що відповідні пропозиції НАК вже направив в Мінекономіки.
Краново-монтажне судно "Титан-2" з 2003 року перебувало в бербоут-чартером у шведської компанії. З 2011 року ним оперує мексиканська компанія Oceanografia SA de CV на підставі договору субфрахта (договір закінчується в квітні 2016 року).
"Титан-2" був заарештований мексиканськими фінансовими органами з-за банкрутства компанії-орендаря і відкриття відповідного розслідування.
Зараз судно сіло на мілину і перебуває у пошкодженому стані. Воно стоїть на якорі поблизу мексиканського порту Сьюдад дель Кармен.
Судно розраховане на виконання специфічних виробничих завдань – монтаж-демонтаж плавучих бурових платформ і їх обслуговування.