Чому долар дорожчає і яким буде курс у грудні – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чому долар дорожчає і яким буде курс у грудні – експерт © Финмаркет
Існує низка факторів, які будуть «тиснути» на гривню у грудні.

У листопаді гривня знизилася як до долара, так і до євро. При цьому зміцнення долара було помітно сильнішим. Тобто було перервано одинадцятимісячне зниження долара (з грудня минулого року до жовтня) та шестимісячне зниження євро (з травня до жовтня). Про це розповів DT.UA Вадим Йосуб, старший аналітик "Alpari".

Судячи з офіційних курсів, встановлених НБУ, долар за місяць зріс із 26,3 до 27,1 грн (+3,2%). Курс євро за цей же час зріс із 30,5 до 30,6 грн (+0,5%). Більш скромне порівняно з доларом зростання європейської валюти пов'язане зі зниженням євро щодо долара на світовому валютному ринку. Так, за місяць валютна пара EUR/USD знизилася з 1,15 до 1,12 (-2,7%).

При цьому, з початку року долар знизився до гривні на 3,9%, а євро подешевшало до нацвалюти на 11,8%. Серед валют країн колишнього СРСР гривня посідає третє місце зі зміцнення до долара з початку року після вірменської драма та грузинського ларі. За падінням у листопаді гривня посіла третє місце з кінця, сильніше до долара знизилися російський і білоруський рубль.

«Із середини місяця на гривню почало тиснути загострення ситуації на українсько-російському кордоні. Варто зазначити, що цей геополітичний ризик бив не лише гривнею, на його тлі російський рубль знизився до долара ще сильніше. Ближче до кінця місяця прийшло спільне лихо для більшості валют країн, що розвиваються – ризики від появи нового південноафриканського штаму коронавірусу «Омікрон», - зазначає Йосуб.

Експерт не бачить передумов для покращення ситуації. Найімовірніше, гривня дешевшатиме у грудні. А НБУ зосередить свої зусилля на стримуванні валютних вагань.

Раніше DT.UA повідомляло, що попит на валюту в основному формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями і конвертували гривню в долар, щоб потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продав близько 150 млн доларів з резервів, проте для зміцнення гривні цього виявилося недостатньо. Олії у вогонь підливає "чорна п'ятниця", адже купуючи товари на розпродажах міжнародних торгових майданчиків українці конвертую гривню в долар, і щоб покрити цей "дефіцит", банкам теж доведеться купувати валюту, збільшуючи попит на долар та його вартість відповідно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі