Чого очікувати по поставках свіжих овочів та фруктів у поточному році

Поділитися
Чого очікувати по поставках свіжих овочів та фруктів у поточному році © unsplash/sharonp
Не всі вітаміни будуть поставлятися у традиційних об’ємах.

В Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ) порахували, що в тимчасово окупованій Херсонській області в мирні часи вирощувалося найбільше овочів в порівнянні з іншими областями – 14 відсотків від всього врожаю. При цьому, найбільший внесок Херсонщина робить у вирощування помідорів, огірків та цибулі. Кожен третій вирощений в Україні помідор був вирощений на Херсонщині, частка огірків та цибулі в загальній структурі українського виробництва складає по 12 відсотків. Про це пише УНІАН.

"Частка молодих овочів з українського півдня у перших поставках досягала 70 відсотків. Зараз все постачання з Херсонської та півдня Запорізької областей зупинено", - наголосила директор департаменту Фреш мережі супермаркетів VARUS Катерина Нічаєва.

Український рітейл шукає вихід з ситуації, що склалась, тому намагається розширити співпрацю з імпортними постачальниками з Польщі, Голландії, Туреччини та інших країн.

"Як і за мирних часів, у нас представлені різні країни: Туреччина — томати, огірки, Єгипет — цитрусові, Франція — перець, томати, Голландія — молода картопля. Крім того, Польща розпочала активно постачати так звану борщову групу — буряк, моркву, цибулю. Молоду капусту наразі отримуємо зі Словенії", - повідомила власниця мережі фудмаркетів AIWA Наталія Рекута.

Разом з тим, за словами аналітика УКАБ Світлани Литвин, цього року імпортні поставки ранніх овочів також скоротились. Зазвичай першими на український ринок починають надходити огірки та помідори від турецьких постачальників.

Що очікувати?

Скоріш за все, цим літом українцям доведеться прожити без урожаю з херсонських баштанів та без мелітопольських черешень.

"Цей сезон під загрозою - баштан, кісточкові та ягоди постачає Херсонська і Запорізька області. Інші регіони України, які вирощували бахчу через невизначеність не провели посадку вчасно, тому наявність саме української бахчі в достатній кількості під питанням", - підкреслили в мережі VARUS.

Також для українського споживача може бути значно меншою пропозиція інших традиційних для нас ягід в магазинах та на базарах.

"Зазвичай ягідний сезон розпочинається наприкінці квітня, на початку травня. Ми, наприклад, уже побалували свого покупця запашною та привабливою полуницею, проте дорогою тепличною ягодою все може і закінчитися. Імовірно, не побачимо й української черешні із Запоріжжя, де точаться запеклі бої. Загалом через втрати ягідних ферм урожай цього року може скоротитися наполовину", - наголосили в мережі AIWA.

Але разом з тим у VARUS прогнозують, що Україна зможе забезпечити себе черешнею з інших регіонів.

"Хоча це дуже обережний прогноз, але якщо погода сприятиме, то замість мелітопольської черешні матимемо черешню з садів центральних регіонів України та з грецьких садів", - наголосили в мережі супермаркетів.

Як заначили в мережі AIWA, навіть на контрольованому Україною Півдні є проблемою з системою зрошення, що також ускладнює вирощування свіжих вітамінів.

"Якою буде "картинка" у найближчому та далекому майбутньому, важко уявити. Наприклад, порушена система зрошення, а без неї навіть контрольований південь може залишитися без урожаю овочів, зерна та олійних. За попередніми оцінками, цього року очікується недоотримання врожаю баклажанів, томатів, перців, гороху та баштанних до 70 відсотків", - наголосили представники мережі.

Готуємося до зростання цін

Всі перепони з вирощуванням та постачанням овочів та фруктів в кінцевому результаті неминуче вплинуть на зростання цін.

"Пропозиція всередині України обмежена та кінцева ціна формуватиметься від обсягу пропозиції імпортних постачальників та вартості логістичних витрат. Якщо буде дуже великий врожай в інших регіонах світу на овочі, фрукти та ягоди, що складають звичний продуктовий кошик українця, то велика пропозиція стримає зростання цін", - зазначили в мережі VARUS.

Раніше повідомлялось, що російські військові мародери, які викрали в окупованому Мелітополі все обладнання з дилерського центру сільськогосподарської техніки і відправили його в Чечню, згодом виявили в ньому прикрий "сюрприз" - техніка не запустилася. Загалом протягом кількох тижнів було викрадено всі 27 одиниць сільськогосподарської техніки, що були на виставці.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі