Чистий прибуток українських банків виріс, не дивлячись за збільшення податків

Поділитися
Чистий прибуток українських банків виріс, не дивлячись за збільшення податків © pixabay/JamesQube
Лідером за чистим прибутком залишається Приватбанк. 

Українські банки за неповний поточний рік (за сім місяців) заробили майже 120 млрд грн. Після сплати податків їх чистий прибуток склав 93 млрд грн. Про це свідчать  оцінки Опендатаботу, що базуються на даних Нацбанку.

Відповідно до оцінок аналітиків, банки разом отримали 119,44 млрд грн прибутку. Це на 22% більше, ніж за аналогічний період торік (97,53 млрд грн). 

  • Зазначається, що АТ "Альпарі Банк" відкликало свою ліцензію за власним бажанням у червні, тож наразі в Україні працює 62 банки. Вісім з них отримали збитки.
  • На державні банки припадає 63% від загального прибутку усіх банків. Лідером лишається Приват, на нього припадає 40% від загального прибутку всіх банків країни. Банк отримав 37,16 млрд грн прибутку після оподаткування. Це на 8% більше, ніж минулоріч. Загалом п'ять із шести державних банків за цей період отримали сукупний прибуток у розмірі 58,84 млрд грн, а витрати на податки склали 14,6 млрд грн.
  • Щодо банків з іноземними інвестиціями, то вони заробили 21,4 млрд грн. Це на 9% більше, ніж за аналогічний період минулоріч. Податок на прибуток банків цієї групи виріс в 1,7 раза цьогоріч та сягнув 7,26 млрд грн. Наразі на них припадає 23% від сукупного прибутку усіх банків. Райффайзен Банк залишився лідером цієї групи: 4,87 млрд грн. Це на 28% більше, ніж за відповідний період минулоріч.
  • Відносно банків з приватним капіталом, то їх сукупний прибуток зріс на 29% — до 13,39 млрд грн. А от податки зросли вдвічі — до 3,95 млрд грн. Наразі на цю групу банків припадає 14% сукупного прибутку. Лідером групи є ПУМБ — 4,24 млрд грн. Водночас найбільший приріст серед усіх банків країни показав МТБ Банк: аж у 13 разів —  до 539,8 млн грн.

Як зазначають аналітики, навіть попри збільшення податків, чистий прибуток все одно більший на 13%, аніж торік: 93,61 млрд грн проти 83,18 млрд грн.

​​Раніше у Нацбанку розказали про головні тенденції в економіці України за період з липня по вересня поточного року. Загалом в НБУ зробили п’ять головних висновків, зокрема інфляційний тиск посилився, ситуація на валютному ринку контрольована, а дефіцит кадрів зростає.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі