Чилі планує націоналізувати літієву промисловість: це може вплинути на виробництво електромобілів

Поділитися
Чилі планує націоналізувати літієву промисловість: це може вплинути на виробництво електромобілів © unsplash.com/villxsmil
Контроль над літієвими операціями в Чилі планують передати від гігантів галузі SQM і Albemarle окремій державній компанії.

Другий за величиною виробник літію – Чилі – планує націоналізувати виробництво даного металу, необхідного для батарей електромобілів, щоб підняти економіку та захистити навколишнє середовище, заявив президент Чилі Габріель Борік, передає Reuters.

Націоналізація літієвої промисловості Чилі створює чергову проблему для виробників електромобілів, яким літій потрібен для батарей. До цього свої літієві родовища націоналізувала Мексика, а в 2020 році Індонезія заборонила експорт нікелевої руди - ключового матеріалу для батарей.

"Це найкращий шанс для переходу до сталого розвитку економіки. Ми не можемо дозволити собі втратити його", - сказав Борік.

За його словами, майбутні літієві контракти укладатимуться лише в рамках державно-приватного партнерства під контролем держави.

Уряд не припинятиме чинних контрактів, але сподівається, що компанії будуть відкриті для участі держави до закінчення терміну їхньої дії, сказав він, не називаючи Albemarle та SQM, виробників літію №1 та №2 у світі відповідно. Термін дії контракту SQM закінчується у 2030 році, а Albemarle – у 2043.

Заява Чилі поки що не викликала значного зростання цін на літій, які впали більш ніж на 70% з листопадового піку через послаблення попиту на електромобілі в Китаї, найбільшому у світі автомобільному ринку.

Тим часом адміністрація президента США Джо Байдена планує запровадити одні з найсуворіших у світі заходів щодо боротьби із забрудненням навколишнього середовища автомобілями, що передбачає збільшення продажів електромобілів у 10 разів: до 2032 року кількість проданих нових авто в країні має складатися на 67% із повністю електричних автомобілів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі