Чи ефективне встановлення буржуйки або генератора в багатоквартирному будинку — пояснення експерта

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чи ефективне встановлення буржуйки або генератора в багатоквартирному будинку — пояснення експерта © Pixabay
Такі способи перестраховки на випадок енергетичної кризи мають низку ризиків та обмежень.  

Хвилюючись за те, як пережити майбутню зиму, українці почали шукати варіанти альтернативного живлення та опалення, як от генератори та буржуйки. Однак встановлення їх у квартирах багатоквартирних будинків має низку обмежень та ризиків і не завжди безпечне для мешканців, пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Зима під час війни: чи можна чимось замінити опалення у квартирі» директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Так, поставити генератор в квартирі, на сходових клітинах чи в коморі неможливо, — при роботі він викидає вихлопні гази, голосно гуркотить та гріється. Імовірно, його можна прилаштувати на балконі, якщо погодяться сусіди, але слід зважити, чи витримає його балкон, адже генератору може знадобитися ще фундамент чи окрема підложка.

«Звісно, жодні правила утримання будинків цього не дозволяють, але й… не забороняють»,  - зазначає експерт.

З буржуйками та пічками-грубками ситуація складніша — їм необхідно забезпечити димохідну трубу або комин. З одного боку трубу можна вивести у вентиляційний канал, але тяги може і не вистарчити.

«Ще одне попередження щодо груб: навіть сотня цеглин для груби — це додаткові пів тонни навантаження на міжповерхові перекриття, тому треба все ретельно прорахувати, інакше груба може телепортуватися до квартири знизу», - попереджає Сергієнко.

Найоптимальнішим він називає варіант виведення труби крізь стінку на вулицю, як це зробили в низці міст українці, які встановили індивідуальне опалення в квартирах багатоквартирних будинків.

«Для того щоб забезпечити роботу котла (чи груби) відповідно до ДСТУ, треба мати окремий вентиляційний канал. Такі системи працюють, але усі вони мають підвищений ступінь небезпеки, по-перше, через загрозу отруєння чадним газом, а по-друге, через вибухонебезпечність, тому потребують суворого контролю та догляду», - вказує на особливості роботи такої системи обігріву фахівець.

Щодо буржуйок, то Сергієнко нагадує, що вони ефективні поки там горять дрова, а далі швидко охолоджуються та не тримають тепло.

Напередодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що температурний мінімум у будинках цієї зими буде знижено до 16 градусів. При цьому він запевнив, що  готовність до опалювального сезону по країні понад 90%. Підготовлено також спеціальні пункти обігріву для населення та  розроблено плани евакуації у разі неможливості швидкого відновлення критичної інфраструктури.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі