Червона пшениця на Херсонщині: Держпродспоживслужба не знайшла нічого шкідливого, окрім дозволених агрохімікатів

Поділитися
Червона пшениця на Херсонщині: Держпродспоживслужба не знайшла нічого шкідливого, окрім дозволених агрохімікатів © Херсонські факти
Шкідливих речовин в зернах не знайдено, але представникам господарства, що засіяло поле червоною пшеницею, було запропоновано утилізувати залишки цього насіннєвого матеріалу.

Зерна пшениці червоного кольору, виявлені на Херсонщині, не містять нічого, окрім дозволених речовин, зокрема агрохімікатів. Такого висновку дійшла спеціальна комісія на чолі з Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживача.

"На полі розкидане насіння пшениці озимої, яке оброблено перед посівом протруйниками, щоб запобігти ураженню сходів пшениці хворобами і комахами. Використані препарати занесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", - заявляють в Держпродспоживслужбі.

Водночас, як випливає з повідомленням, представникам господарства, що засіяло поле червоною пшеницею, було запропоновано здійснити необхідні заходи щодо утилізації залишків цього насіннєвого матеріалу.

Нагадаємо, на Херсонщині систематично відбувається масова загибель птахів.

Так, у січні 2021 року на території Біосферного заповідника "Асканія-Нова" загинули журавлі. За однією з версій слідчих, птахи могли гинути через оброблене хімікатами зерно, яке посіяли фермери на навколишніх полях. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 "Забруднення або псування земель" Кримінального кодексу.

23 лютого до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшло повідомлення від директора заповідника "Асканія-Нова" про нові випадки загибелі птахів. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби у дендропарку та озерах на території зоопарку виявили 187 трупів птахів, серед них червонокнижну качку огар.

Починаючи з 24 лютого на території заповідника загинули ще 369 перелітних птахів. Лабораторними дослідженнями підтверджено, що причиною загибелі даних птахів у лютому є препарат на основі бродіфакуму. Водночас, як зазначили у Держпродспоживслужбі, препарат, від якого гинуть птахи, дозволений до використання в Україні, норми, які регламентували б внесення таких препаратів, відсутні.

16 березня на Херсонщині знову загинули 18 сірих журавлів і 20 огарів.

17 березні на території одного з фермерських господарств у Каховському районі було зафіксовано розкидане зерно синього кольору. Після цього аграріям рекомендували призупинити на три тижні застосування в 40-кілометровій зоні, прилеглій до Біосферного заповідника "Асканія-Нова", пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродіфакуму, що використовуються для боротьби з гризунами.

За перше півріччя поліція Херсонщини отримала 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника "Асканія-Нова". Як з’ясувалося, до цього птахи годувалися на навколишніх полях сільгосппризначення.

У жовтні, після повідомлень про масову загибель диких птахів на озері Сиваш зі сторони Херсонщини, Держпродспоживслужба в Херсонській області провела обстеження Арабатської Стрілки у Генічеському районі. Проте, окрім версії про пташиний грип, причин для загибелі птахів названо не було.

Отрутохімікати для боротьби з бур'янами та шкідниками в Україні використовуються безконтрольно. Читайте про це в статті на ZN.UA еколога МБО «Екологія—Право— Людина», експерта групи «Охорона довкілля» РПР Алли Войцеховської "SOS: пестицидна небезпека".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі