Через судову суперечку 15-річної давності "Нафтогаз" опинився на межі дефолту

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Через старий борг НАКу перед "Газпромом" власники євробондів "Нафтогазу" можуть вимагати до погашення весь випуск єврооблігацій. З урахуванням купонних платежів це - 1,7 млрд доларів.

10 жовтня закінчується термін, до якого власники п'ятирічних єврооблігацій НАК "Нафтогазу" повинні отримати купонний платіж.

Про це повідомили Forbes три джерела на фондовому ринку, які попросили на них не посилатися.

Згідно з повідомленням, термін виплати за цими паперами настав 30 вересня, ще 10 днів дано на допустиме відтермінування платежу (т.зв. grace period). У НАК "Нафтогаз" відзвітували, що провели платіж ще 1 жовтня.

"Але до 19.00 8 жовтня на рахунки власників облігацій ці гроші так і не надійшли. Якщо проблему не буде вирішено протягом наступних двох діб, платити за боргами "Нафтогазу" доведеться Мінфіну, але це може включити механізм погашення всієї позики НАКу на загальну суму 1,7 млрд доларів (разом із купонними платежами)", - пише видання.

Відповідно до проспекту емісії євробондів, кошти на обслуговування і погашення цієї позики "Нафтогаз" перераховує на рахунок в американському Bank of New York - він є платіжним агентом НАКу. Але до моменту перерахування коштів виявилося, що рахунок заблоковано американським судом через претензії до "Нафтогазу" з боку третьої компанії. Загальна сума претензій - 21,7 млн доларів.

Як вдалося дізнатися Forbes, блокування рахунку було зроблено в рамках судового розгляду "Нафтогазу" 15-річної давнини, про що свідчить постанова Високого Суду Справедливості Англії і Уельсу за лютий 2012 року.

"У грудні 1997 року попередник "Нафтогазу", компанія "Укргазпром" уклала контракт з "Газпромом" на постачання їй російського газу. У рамках контракту український покупець погодився погасити частину боргу російської "дочки" "Газпрому", "Сургутгазпрома", перед іншою російською компанією, "Северстудстрой". У свою чергу останній у 1998 році передав свої контрактні зобов'язання американській компанії MIC, штат Делавер",- йдеться у повідомленні.

Якщо за боргом "Нафтогазу" заплатить Мінфін, у власників євробондів "Нафтогазу" виникає право зібрати 25% голосів і протягом 30 днів вимагати до погашення весь випуск єврооблігацій. З урахуванням купонних платежів це - 1,7 млрд доларів.

За повідомленням Reuters, "Нафтогаз" обіцяє перерахувати необхідну суму в рахунок погашення боргу перед компанією MIC, щоб забезпечити виплату купонного платежу його власникам євробондів. Але поки що спроби вирішити проблему успіхом не увінчалися, каже один зі співрозмовників Forbes на фондовому ринку.

За його інформацією, у НАКу немає впевненості, що перерахування коштів MIC автоматично розблокує заморожений рахунок.

Якщо вирішити проблему на цьому рівні не вдасться, платити за боргами "Нафтогазу" буде Міністерство фінансів. Якщо власники даного випуску єврооблігацій не отримають купонний платіж, набере чинності норма про те, що ця позика гарантована державою.

"Але ризик в тому, що після такої виплати у власників євробондів "Нафтогазу" виникає право зібрати 25% голосів і протягом 30 днів вимагати до погашення весь випуск єврооблігацій", кажуть співрозмовники Forbes на фондовому ринку. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" через рік звернувся до Генпрокуратури, щоб повернути 4,5 млрд боргу за неоплачений імпортний газ

"Нафтогаз" пролонгував кредит "Газпромбанку" на $ 2 млрд під держгарантії, яких ще немає

"Нафтогазу" з бюджету хочуть виділити ще 10,7 млрд грн - для покриття дефіциту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі