Через два місяці в Україні можуть виникнути нові проблеми із дешевим газом для населення

Поділитися
Через два місяці в Україні можуть виникнути нові проблеми із дешевим газом для населення © telegraf.com.ua
«Нафтогаз» може стати де-факто монополістом, проте такого дозволу від АМКУ не має і не запитував.

Через два місяці «Газопоставляюча компанія «Нафтогаз України», яка на сьогоднішній день забезпечує населення дешевим газом, може набути ознак монополіста, якщо протягом цього періоду значна кількість споживачів, які отримують газ від компанії в рамках постачання «останньої надії», не оберуть собі іншого постачальника. Про це йдеться у відповіді Антимонопольного комітету на запит Українських Новин.

«У разі якщо значна кількість споживачів природного газу через 2 місяці не оберуть собі іншого постачальника природного газу, компанія справді може мати на ринку постачання природного газу структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища», - йдеться у відповіді Комітету.

Така концентрація відбулася в результаті передачі «Нафтогазу» на початку червня 26 облгазів, які працювали під брендом компанії РГК, яку пов'язують з Фірташем.

АМКУ зазначає, що наявність у суб'єкта монопольного (домінуючого) становища на ринку, який не перебуває у стані природної монополії, визнається лише рішенням (розпорядженням) комітету за результатами розгляду справ щодо порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції або відповідного дослідження ринку.

При цьому, з 2020 року і до сьогодні газопостачальна компанія «Нафтогаз України» не зверталася до комітету щодо дозволу на концентрацію 93% ринку постачання газу побутовим споживачам.

«У зв’язку з викладеним, комітет не надавав ДК «Нафтогаз України» відповідного дозволу на концентрацію, рішення про надання дозволу на концентрацію ДК «Нафтогаз України» у цей період не приймалися», - йдеться у відповіді АМКУ.

Крім того, «Нафтогаз», як «постачальник останньої надії», може постачати природний газ споживачу протягом терміну, який не може перевищувати 60 діб і триває до кінця календарного місяця, що настає за місяцем початку фактичного постачання природного газу споживачу «постачальником останньої надії».

Нагадаємо, 25 травня Державне бюро розслідувань (ДБР) передало до управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) 26 регіональних операторів газорозподільних систем. Більшість із них — облгази, які працювали під брендом компанії РГК, яку пов'язують із Фірташем.

30 травня стало відомо, що Кабінет Міністрів України передав ці облгази в управління «Чорноморнафтогаз», що входить до структури НАК «Нафтогаз України».

Пізніше в НАК уточнили, що тепер її структури поставлятимуть газ споживачам у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Кабінет міністрів визначив ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» постачальником «останньої надії» 22 липня 2020 терміном на три роки як переможця конкурсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі