Частка Росії в споживанні газу в Україні скоротилася до 18%

Фото
Поділитися
У 2015 році Україна забезпечила 63% потреб в імпортованому газі поставками з Європи, і тільки 37% - з Росії.

Минулого року НАК "Нафтогаз України" продовжувала роботу з диверсифікації джерел постачання газу, розпочату у 2014 р. В результаті обсяги імпорту газу з європейського ринку збільшилися більш ніж удвічі (з 5,0 до 10,3 млрд куб. м). Кількість постачальників, у яких Нафтогаз закуповує природний газ за кордоном, перевищила 10 компаній.

Імпорт з Російської Федерації за 2015 рік скоротився у 2,4 рази порівняно з 2014 роком (з 14,5 до 6,1 млрд куб. м). Внаслідок цих змін частка російських поставок у внутрішньому використанні газу в Україні зменшилась з 34% у 2014 р. до 18% у 2015 р.

Ще одним важливим результатом року стало суттєве збільшення обсягів імпорту приватними трейдерами та споживачами газу з європейського напряму. Частка Нафтогазу у імпорті з Європи зменишилася на користь приватних імпортерів. Минулого року вони завезли у 7,5 разів більше газу, ніж у 2014 р.– 1,1 млрд куб.м проти 0,14 млрд куб.м. Ця зміна стала можливою внаслідок початку роботи закону "Про ринок природного газу" з 1 жовтня 2015 року та інших кроків, спрямованих на створення в Україні відкритого ринку газу.

Диверсифікація джерел поставок газу в Україну залишається одним з пріоритетів роботи НАК "Нафтогаз України" у 2016 році.

З початку 2016 року Україна не купує газ у РФ, оскільки запропонована "Газпромом" ціна в $ 212 за тисячу кубометрів не є конкурентною: "Нафтогаз" купує газ за реверсом з Європи, де він стоїть навіть менше $ 200.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі