Частка Росії в загальному експорті сільгосппродукції з України знизилася менш ніж до 1%, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.
"Ми вистояли у торговій війни з РФ. Сьогодні ми експортуємо в цю країну менш 1%. Наш експорт повністю диверсифікований", - сказав він в ході засідання уряду в середу, 6 квітня.
Раніше також стало відомо про те, що частка Росії у торгівлі Євросоюзу товарами різко скоротилася. РФ залишила трійку найбільших торговельних партнерів ЄС.
За словами Павленка, сільгоспвиробництво забезпечує 12% ВВП України, гарантує продовольчу і фінансову безпеку країни.
Україна експортує продукцію АПК у 190 країн світу. За 2015 рік відкрито 11 нових ринків для реалізації м'ясо-молочної продукції, у тому числі в Китай. Ізраїль, Азербайджан, Молдову, Казахстан, Киргизію, Киргизстан, Вірменію, ОАЕ.
Експорт аграрної продукції з України в 2015 році склав рекордні $ 14,6 млрд, тоді як імпорт - всього лише $ 3,5 млрд. Україна в основному продає за кордон зерно - 16% від загального експорту, жири та олії - 9% і олійні культури - 4%.
З початку 2015/2016 МР Україна експортувала майже 31 млн тонн зерна.
Як повідомив Павленко, його відомство очікує від парламенту ратифікації угоди з Європейським інвестиційним банком на EUR400 млн, прийняття законопроектів про дитяче харчування та скасування ліцензії на оптову торгівлю вином для малих виноробів.
У середу, 6 квітня, парламент повинен погодити виділення 300 млн грн на програму компенсації кредитних ставок аграріям.
На думку міністра, це дозволить профінансувати малий і середній бізнес на 7,8 млрд грн.
Як повідомлялося, за два місяці з початку 2016 року Україна майже на 40% скоротила експорт товарів до РФ.