На 1 січня обсяг проблемних кредитів (NPL) у вітчизняних банках був на рівні 48,4%, що нижче на 4,5 в. п. показника за 2019 рік. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).
Наголошується, що поліпшення якості кредитних портфелів спостерігається у всіх банках, за винятком банків з російським капіталом.
На поліпшення кредитних портфелів основний вплив справили:
1) зростання нового роздрібного кредитування (близько 30% р/р). Частка непрацюючих кредитів в цьому сегменті зменшилася на 11,9 п. п. до 34,1%;
2) реструктуризація кредитного портфеля двома держбанками на суму понад 30 млрд грн. В результаті, держбанки (крім "Приватбанку") скоротили частку непрацюючих кредитів з 55% до 49%;
3) очищення портфелів іноземними банками, які продавали NPL і списували їх за рахунок резервів. В цих банках (крім російських) частка проблемних кредитів скоротилася з 23,1% до 16%;
4) зміцнення національної валюти, що призвело до скорочення гривневого еквівалента NPLs в іноземній валюті.
"Сьогодні частка проблемних кредитів є все ще високою, однак не створює істотних ризиків для фінансового сектору, адже рівень їх покриття резервами перевищує 95%", - вважає виконуюча обов'язки голови НБУ Катерина Рожкова.
В НБУ сподіваються, що банки активізують роботу по скороченню частки непрацюючих кредитів і рівень NPL в банках зменшиться до 10%, як це передбачено Стратегією розвитку фінансового сектору на період до 2025 року.
Нагадаємо, що з початку 2019 року по 1 вересня обсяг проблемних кредитів (NPL) вперше за останні роки знизився нижче рівня 50% і становив 49,3% (-3,6 п.п. з початку року).