Імпорт електроенергії з Білорусі, який розпочався у суботу, сьогодні, 8 листопада, може зрости до 400 МВт-год. Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані на сайті ENTSO-E.
При цьому імпорт у зазначеному обсязі значиться на всі години доби, крім останнього години. Отже Україна протягом дня може отримати 9200 МВт-год білоруської електроенергії, що відповідає близько 2% добового споживання.
За даними НЕК "Укренерго", середньодобове споживання за період з 25 по 31 жовтня становило 432,3 тис. МВт-год.
Проте імпорт із РФ не здійснюється.
Нагадаємо, що імпорт електроенергії з Білорусі розпочався 6 листопада по 5 МВт щогодини, 7 листопада він здійснювався по 15 МВт протягом чотирьох годин з 16:00 до 20:00. Голова комітету Ради з питань енергетики Андрій Герус повідомляв, що імпорт 6 листопада обсягом 5 МВт-год щогодини здійснює компанія "ТЕТ груп". Він також повідомив, що компанію було засновано влітку цього року.
Нагадаємо, що 2 листопада Білорусь поставила електроенергію до енергосистеми України потужністю 500 МВт. Про це стало відомо з повідомлення Міністерства енергетики Республіки Білорусь у. Джерела DT.UA підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДПЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Вартість поставленої з Білорусі електроенергії склала 80 доларів за МВт-годину, тобто на 30% дешевше, ніж дійсна ринкова ціна на внутрішньому українському ринку.
Також в "Укренерго" повідомили, що Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону щодо аукціонів на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ у листопаді. Тим самим суд скасував попереднє рішення суду за позовом "ДТЕК Західенерго", яким було заблоковано аукціони.