Будівельники сказали, дефіцит яких матеріалів очікується не лише в Україні, а й в Європі

Поділитися
Будівельники сказали, дефіцит яких матеріалів очікується не лише в Україні, а й в Європі © Фото з відкритих джерел
Окрім дефіциту, необхідно також налагоджувати нові логістичні ланцюжки.

Українські забудовники очікують дефіциту продукції металопрокату, мінеральної вати та віконних профілів, а також прогнозують збільшення частки імпортних матеріалів у житловому будівництві до 80%. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на опитування учасників ринку.

"Вже зараз ми розуміємо, що будівельна галузь зіткнеться з дефіцитом мінеральної вати, виробництвом якої займався чи не найбільший завод під Харковом. Його розбомблено, на жаль. Така ж проблема буде і з арматурою", – розповіли в групі компаній DIM.

Крім того, як повідомили в будівельній компанії SAGA Development, з дефіцитом продукції металопрокату незабаром зіштовхнуться не лише українські, а й європейські девелопери, оскільки раніше їх імпортували з РФ та Білорусі. Також існує проблема з постачанням скла та віконних профілів.

"Поки що прокат є на складах, проте з огляду на руйнування металургійних заводів на сході України, найближчими місяцями проблему з металопрокатом відчують не лише українські, а й європейські девелопери", - вважає директор із продажу SAGA Development Герман Черніков.

Холдингова компанія "Київміськбуд" також підтверджує неможливість придбати метал, який раніше постачали вітчизняні заводи – підприємства або розташовані на окупованих територіях, або їхню роботу зупинено через близькість воєнних дій.

"Багато компонентів тепер потрібно везти з-за кордону. Навіть для бюджетного житла, де частка імпортних матеріалів сягала іноді лише 20%, сьогодні може знадобитися завозити щонайменше 70-80% компонентів", – розповів агентству президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір.

Забудовники зазначають, що поки що можуть використовувати будматеріали, закуплені до війни, проте вже необхідно налагоджувати нові логістичні ланцюжки, щоб уникнути дефіциту деяких видів продукції.

"Зараз у постачальників є деякі складнощі з логістичними ланцюжками, проте українські підприємці дуже винахідливі та швидко винаходять шляхи вирішення цих питань", - наголошують у пресслужбі KAN Development.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі