Британське МЗС ініціювало конфіскацію російських активів та передання їх жертвам війни в Україні

Поділитися
Британське МЗС ініціювало конфіскацію російських активів та передання їх жертвам війни в Україні Трасс підтримує ідею про те, що уряд може конфіскувати заморожені російські активи у Британії та перерозподілити їх між жертвами війни в Україні © Liz Truss
Вилучені кошти могли бути передані як окремим особам у вигляді репарацій, так і українській державі. Наразі Велика Британія може призупинити російські активи відповідно до Закону про економічні злочини на 56 днів.

Глава МЗС Британії Ліз Трасс підтримує ідею, щодо того, щоб конфіскувати заморожені російські активи в цій країні та перерозподілити їх між жертвами російської війни в Україні. Таким чином, країна хоче наслідувати аналогічний приклад Канади, пише The Guardian.  Політик зробила заяву на тлі конференції з відновлення України, що має початися в Лугано, Швейцарія, у понеділок.

За попередніми оцінками, понад 120 тисяч будинків в Україні зруйновано під час російського вторгнення, що створило потребу в мільярдах доходів, щоб мати можливість посприяти економічному відновленню країни.

 «Я підтримую цю концепцію. Ми розглядаємо це дуже уважно. Канадці фактично щойно прийняли закон. Це питання, над яким ми працюємо спільно з Міністерством внутрішніх справ але я, звичайно, згодна із концепцією».

Вона сказала, що ця ініціатива «швидше за все» потребуватиме відповідного закону, але не обов’язково.

Вилучені кошти могли бути передані як окремим особам у вигляді репарацій, так і українській державі. Наразі Великобританія може призупинити російські активи відповідно до Закону про економічні злочини на 56 днів і продовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник активу не може жодним чином отримати вигоду від активу.

У Міністерстві закордонних справ Об’єднаного Королівства нещодавно заявили:

«Програми гуманітарної допомоги та розмінування допоможуть відбудувати села та міста, а в довгостроковій перспективі Британія поділиться економічною та фінансовою експертизою щодо перетворення України на глобальний центр для інвестицій, підприємств та передових технологій».

За наявними оцінками, близько 6,4 мільйона українців покинули країну, а ще 6-7 мільйонів громадян залишили свої домівки та переїхали до західних частин України. Вартість війни оцінюється в $1 млрд, якщо вона триватиме до кінця року. Міжнародний валютний фонд оцінив дефіцит платіжного балансу України до червня приблизно в 14,3 мільярда євро (15 мільярдів доларів).

Нагадаємо, днями верховний комісар ООН заявив, що якщо буде нова хвиля біженців з України, Європа прийме всіх.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі