Уряд Великобританії дозволив компанії Cuadrilla відновити видобуток сланцевого газу в графстві Ланкашир. Експерти неоднозначні в оцінках того, наскільки безпечний спосіб видобутку цього газу - гідравлічний розрив пласта.
Компанії Cuadrilla довелося призупинити видобуток газу після підземних поштовхів у районі міста Блекпул.
Уряд окреслив умови видобутку газу з метою мінімізувати ризик сейсмічної активності.
Спосіб гідравлічного розриву пласта передбачає закачування в свердловину під великим тиском суміші води, піску та хімікатів.
Міністр енергетики Британії Ед Дейві заявив, що сланцевий газ - багатообіцяючий ресурс для енергетичної галузі країни, здатний скоротити обсяги імпорту, який рік від року збільшується на тлі скорочення запасів газу в Північному морі.
За його словами, після підземних поштовхів уряд виявив недоліки в управлінні компанією, які потім були усунені.
Міністр додав, що вплив газовидобутку на екологію, зокрема, забруднення води і повітря, вже регулюється «суворим британським законодавством».
У США видобуток сланцевого газу призвів до різкого падіння цін в енергетиці, і британський прем'єр висловив надію, що подібне може трапитися у Великобританії.
Проте експерти попереджають британську владу про те, що видобуток сланцевого газу необов'язково призведе до такого ж результату, як у США. На їхню думку, надмірна залежність від газу в довгостроковій перспективі може привести до того, що споживачам доведеться платити більше, оскільки ціна на газ на міжнародних ринках нестабільна.
Вони підрахували, що підтримка урядом відновлюваних джерел енергії та атомної енергетики призведе до зростання рахунків за електроенергію до 2020 року в середньому на 100 фунтів на сім'ю.
У свою чергу екологи стверджують, що у Великобританії видобуток сланцевого газу викличе менше ентузіазму, ніж у США, оскільки подекуди зелений ландшафт неминуче перетвориться в промислові райони.
Опитування показують, що британці воліли б бачити вітрогенератори, ніж газові турбіни. !zn
Читайте також:
Міжнародні експерти оцінили запаси нетрадиційного газу в Україні - до 5 трлн кубометрів
Bloomberg: «Cланцевая революція» зробить Росію аутсайдером на газовому ринку
Exxon Mobil відмовилася від видобутку сланцевого газу в Польщі
Італійська Eni буде видобувати сланцевий газ у Львівській області