Як повідомляє Financial Times, такий план обговорює кабінет міністрів Терези Мей. Тиждень тому голова британського уряду заявила, що вона буде наполягати на повному контролі британських кордонів і відкидає юрисдикцію судів ЄС на британській території. Це змусило багатьох у Лондоні і Брюсселі зробити висновок, що британські банки і страхувальники неминуче втратять право вільно торгувати на ринках Європи.
Але, розчаровуючи євроскептиків у Консервативній партії, Мей не виключила можливості того, що Лондон продовжить платити ЄС з метою зберегти привілейований доступ до єдиного ринку. Фінансовий сектор буде одним із тих, хто отримає найбільшу вигоду від будь-якої угоди, яка передбачатиме визнання "рівності" регуляторних режимів.
В п'ятницю Мей запевнила японську компанію Nissan в тому, що торговельні умови для її заводу в Сандерленді ніяк не зміняться після виходу Британії з ЄС. Це дає підстави для припущення, що уряд обере кілька пріоритетних секторів для того, щоб захистити їх від наслідків виходу з Євросоюзу.
Кілька неназваних міністрів сказали Financial Times, що уряд намагається підрахувати, чи зможе Британія платити мільярди фунтів стерлінгів в бюджет ЄС.
Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.
Прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори щодо Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС про торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.