Велика Британія запроваджує додаткові обмежувальні заходи проти 22 людей і компаній за межами Росії, які підтримують останню під час її вторгнення на територію України, а також проти трьох російських фірм, що імпортують електроніку для ворожого військового обладнання, використовуваного на полі бою. Про це оголосив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі у вівторок, 8 серпня.
"Сьогоднішні заходи завдадуть шкоди оборонним системам Росії, перекривши доступ Путіна до іноземного військового обладнання", – йдеться в повідомленні МЗС Сполученого Королівства.
У санкційний список потрапили, зокрема:
- дві компанії, Turkik Union і Azu International, із Туреччини за постачання агресору мікроелектроніки;
- Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC з Дубая за роль у експорті окупантам дронів і компонентів до них;
- громадянин Словаччини Ашот Мкртичев за участь у спробі укласти угоду щодо зброї між Північною Кореєю та РФ;
- громадянин Швейцарії Ансельм Оскар Шмукі за роботу в російському секторі фінансових послуг, зокрема керівником в офісі DuLac Capital Ltd в Москві.
Крім того, було розширено санкції проти Ірану та Білорусі за допомогу Росії у веденні війни проти України. Обмеження введено щодо:
- іранських фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у розробці та виробництві БпЛА для Корпусу вартових ісламської революції Ірану;
- білоруських оборонних компаній, пов’язаних з виробництвом військової техніки для режиму Аляксандра Лукашенки, зокрема "Гомєльскій радіозавод".
Ще три компанії, які потрапили під додаткові санкції, розташовані в РФ і працюють у сфері електроніки, закуповуючи підсанкційне західне обладнання для ворожої армії.
"Цей пакет санкцій є частиною серії ширших дій, спрямованих на тих, хто має критичне значення для постачання та фінансування військової машини Путіна – і це найбільший крок Сполученого Королівства щодо військових постачальників у третіх країнах", – зазначили в МЗС Британії.
Клеверлі додав, що тим, хто підтримує оборонний сектор РФ не вдасться сховатися. За його словами, Британія продовжить працювати з партнерами, щоб припинити постачання озброєнь для Росії третіми сторонами.
Минулого місяця Британія ухвалила рішення про введення нових обмежувальних заходів проти 13 осіб і організацій, пов'язаних з діяльністю російської ПВК "Вагнер" у Малі, Центральноафриканській Республіці і Судані, зокрема через свавільні страти й тортури.