Через визнання Росією "незалежності" незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" Велика Британія запроваджує санкції проти п'яти російських банків, заявив британський прем'єр-міністр Борис Джонсон. За його словами це перша частина антиросійських санкцій.
Під час виступу в британському парламенті Борис Джонсон заявив, що "наказ" президента РФ Владіміра Путіна щодо введення так званих "миротворців" до окупованого Донбасу "означає поновлене вторгнення в цю країну". Прем’єр Британії також заявив, що РФ "встановлює привід для повномасштабного наступу".
Серед банків, що потрапили під обмеження, є "Банк Россия" та "Промсвязьбанк", "ІС Банк", "Генбанк", "Черноморский банк реконструкции и развития". Санкції також вводяться проти наближених до Путіна олігархів Геннадія Тимченка, Бориса Ротенберга та його племінника Ігоря Ротенберга.
Брати Аркадій та Борис Ротенберги – «королі держзамовлення Росії», їхня родина очолює рейтинг найбагатших людей РФ, попри те, що вони не перший рік перебувають під санкціями ЄС та США. Сукупні статки братів оцінюються в $5,45 млрд. За минулий рік статки сім'ї збільшилися на $270 млн. Син Аркадія Ротенберга Ігор – співвласник ТОВ "РТ-Інвест Транспортні системи" (РТІТС, оператор держсистеми стягування плати з вантажівок "Платон").
У російському рейтингу найбагатших бізнесменів Росії, опублікованому в квітні 2021 журналом Forbes, Геннадій Тимченко займає шосте місце зі статком 22 млрд доларів. Тимченко – творець нафтової імперії, через структури якої проходить близько однієї третьої російського експорту нафтопродуктів, власник інвестиційної компанії Volga Group, співвласник великого міжнародного енерготрейдера Gunvor.
WATCH LIVE: My update to the @HouseOfCommons on the situation in Ukraine | 22 February 2022 https://t.co/gByQwOH1TN
— Boris Johnson (@BorisJohnson) February 22, 2022
Зазначимо, що формулювання підписаного Путіним тексту «указу» мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання «виправданого» масштабного наступу на територію України. Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що «ДНР/ЛНР» визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».
Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силиної «Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України?».