Британія готова позичити Україні всі заморожені активи Центробанку РФ – Кемерон

Поділитися
Британія готова позичити Україні всі заморожені активи Центробанку РФ – Кемерон © Фонд Віктора Пинчука
Глава МЗС розписав цілу схему такого кроку.

Британія готова надати Україні всі заморожені активи російського Центрального банку у Великій Британії на тій підставі, що Росія все одно буде змушена виплатити репарації Україні після закінчення війни, заявив міністр закордонних справ країни Девід Кемерон, пише The Guardian.

Він зазначив, що активи будуть використані як гарантія виплати репарацій.

«Існує можливість використати щось на кшталт синдикованої позики або облігації, яка ефективно використовує заморожені російські активи як гарантію, щоб дати ці гроші українцям, знаючи, що ми повернемо їх, коли Росія виплатить репарації. Це може бути кращий спосіб зробити це. Ми прагнемо максимальної єдності G7 і ЄС у цьому питанні, але якщо ми не зможемо її отримати, я думаю, що нам доведеться рухатися вперед разом із союзниками, які хочуть вжити таких заходів», - заявив він в уряді.

Кемерон зазначив, що не вважає, що цей план якимось чином підірве репутацію лондонського Сіті.

Це перший випадок, коли Кемерон так детально відкрито описав цю пропозицію, і, ймовірно, підкреслює політичну підтримку плану в США, але не в ЄС.

Видання зазначає, що цей план більш радикальний, ніж пропозиції, які обговорювалися в Європейському Союзі, щодо надання Україні лише прибутків від активів російського центрального банку, якими володіє Захід. При цьому план буде особливо корисний для України, якщо Конгрес США продовжуватиме блокувати надання допомоги Україні, оскільки це дасть Києву нове джерело коштів для закупівлі озброєння та фінансування дефіциту бюджету.

G7 вже більше року обговорює, чи можна конфіскувати активи російського Центрального банку, заморожені під час російського вторгнення в Україну, не підриваючи віри в міжнародну фінансову систему.

За оцінками ЄС, близько 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії було знерухомлено у вигляді цінних паперів і готівки в юрисдикціях партнерів G7, ЄС і Австралії, причому більше двох третин з них заморожено в ЄС.

Вважається, що Бельгія контролює аж 190 мільярдів активів, які зберігаються в її фінансово-розрахунковій палаті в євро, і вона найбільше неохоче слідує такому радикальному плану, викладеному Кемероном.

Міністерство фінансів США, яке спочатку не бажало арештовувати активи Центрального банку РФ через припущення про недоторканість суверенних державних активів, наблизилось до ідеї облігацій. За оцінками, США мають російські активи на суму від 40 до 60 мільярдів доларів, а Великобританія – близько 25 мільярдів фунтів стерлінгів, але офіційна цифра не розголошується.

Сила пропозиції полягає в тому, що конфісковані активи вважатимуться повернутими до Росії після виплати репарацій. Слабкість цієї пропозиції полягає в тому, що вона припускає, що Україна здобуде військову перемогу, а переможена Москва буде готова виплатити репарації за шкоду, яку вона завдала Україні, що зараз здається неймовірним.

Подібне привласнення державних активів відбувалося й раніше, зокрема санкціонована ООН конфіскація США мільярдів доларів іракських коштів, які були призначені для репарацій Кувейту після вторгнення 1990 року. Однак Росія накладе вето на будь-який крок ООН щодо схвалення арешту її активів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі