У Національному банку впевнені, що рішення Великобританії покинути ЄС не відіб'ється на курсі української валюти - гривні. Такої думки дотримується заступник голови НБУ Олег Чурий, передає FinClub.
"Моя думка, це ніяк не вплине. Це роздута тема і не має основи. Йде Великобританія чи ні... В будь-якому випадку, повний вихід буде тривати протягом семи років. Треба буде перепідписати угоду 20 країн ЄС, 40 країн Асоціації ЄС і 120 країн СОТ", - зазначив Чурий, передає FinClub.
За його словами, скоріше навіть навпаки, якби Brexit не сталося, каже він, то для країн, що розвиваються, це буде мінусом: "Центральні банки розвинених країн будуть проводити більш жорстку політику і підвищувати ставки. А чим вище ставки, тим менш вигідно для ринків, що розвиваються".
"Але це не відноситься до України, так як Мінфін активно не бере участь на ринку, свої потреби у фінансуванні ми закриваємо через міжнародні фінансові організації, і це не залежить від настрою ринку", - додав заступник глави НБУ.
Згідно з останніми підрахунками, на референдумі у Великобританії прихильники виходу країни з ЄС набрали 51,8% голосів.
Як повідомлялося, віслюку появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року. Також нафту впала більш ніж на 6%. У той же час золото подорожчало до максимуму за останні півтора року.
Раніше рейтингове агентство S&P підтвердило, що Великобританія може втратити свій остаточний кредитний рейтинг ААА через результатів референдуму про вихід з ЄС.
Азіатські фондові ринки вже відреагували падінням на результати референдуму в Британії щодо виходу з ЄС.
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".