Брати Суркіси втратили при націоналізації Приватбанку щонайменше 200 млн доларів

24 грудня, 2016, 18:13 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Україна може зіткнутися з непростими розглядами в міжнародних судах за позовами Суркісів і компаній Коломойського, які вже зуміли домогтися арешту кіпрських рахунків "Привату" на 250 млн доларів.

Брати Суркіси втратили при націоналізації Приватбанку щонайменше 200 млн доларів
Брати Суркіси можуть подати проти України позов з-за втрати своїх активів

Серед постраждалих від примусового списання депозитів в ході націоналізації "Приватбанку" виявилися брати Ігор та Григорій Суркіси, сума яких втрат в результаті даної операції може досягати 300 млн доларів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юрій Сколотяний. На його думку, суперечливому рішенню держави про зарахування євробондів "Приватбанку" до капітал вготовано тривале оскарження в міжнародних судах.

"За інформацією DT.UA, серед головних потерпілих від примусового списання депозитів опинилися брати Григорій та Ігор Суркіси. Сума їхніх "кіпрських" втрат у результаті цієї операції перевищила
200 млн дол. і загалом (з урахуванням внутрішньоукраїнських вкладень) може досягати майже 300 млн (або близько 8 млрд грн в еквіваленті). Навряд чи ці панове мають намір змиритися із втратою левової частки свого багатства, отже, непрості розбірки в міжнародних судах українська держава напевно матиме й по цій лінії.", - зазначає автор.

Сколотяний зазначає, що хоча на Кіпрі у "Приватбанку" працює повноцінна філія, вплив на його роботу українського законодавства обмежено.

"За даними DT.UA, пану Коломойському від імені восьми своїх компаній уже вдалося оскаржити процедуру списання, заарештувавши рахунки в кіпрській філії на суму 250 млн дол. Чим закінчиться й ця розбірка (а це, на секунду, понад 6,5 млрд грн), поки що не очевидно", - вказує оглядач.

Читайте також: Порошенко має намір стягнути з акціонерів Приватбанку кошти на ліквідацію "діри" в його капіталі

Раніше новий глава правління "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив, що в процесі націоналізації установи її єврооблігації з якоїсь причини потрапили до переліку фінансових інструментів, переведених у капітал.

"Єврооблігації чомусь потрапили в перелік тих фінансових інструментів, що були переведені в капітал. Це було рішення Національного банку, і тому я думаю, ми разом з Нацбанком і будемо пробувати, чи знайти спільну мову з власниками єврооблігацій, якщо ні, то будемо в судовому порядку доводити правоту ",- заявив він у четвер.

22 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Міністерство фінансів підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ "Приватбанк", в результаті чого власником 100% акцій банку стала держава в особі Міністерства фінансів України.

Кабінет міністрів України 18 грудня ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку. Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

Related video

Детальніше про процес і наслідки повної націоналізації "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного "Про застави і заручників" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Підготував/ла : Дмитрий Захаров
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК