Незаконні збройні формування протягом минулої доби, 14 листопада, 15 разів порушили режим припинення вогню в Донбасі, один український військовослужбовець помер у госпіталі від отриманих травм. Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.
"14 листопада озброєні формування Російської Федерації 15 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів об'єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї. Крім того, противник вів вогонь з гармат БМП ... в результаті обстрілу, поранення несумісні з життям отримав один військовослужбовець об'єднаних сил"- йдеться в повідомленні, на офіційній сторінці штабу ООС в соцмережі Фейсбук в п'ятницю вранці.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив 8 обстрілів: двічі у Кам'янки - з автоматичних і ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї; двічі неподалік Пісків - з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів; поблизу Новомихайлівки - з підствольних гранатометів і великокаліберних кулеметів; у Широкиного і Гнутового - зі стрілецької зброї і автоматичних гранатометів; неподалік Красногорівки - з великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" обстрілу піддалися наступні населенні пункти: Жолобок, Новолуганське, Луганське, Новотошківське, Оріхове.
"З початку поточної доби російські окупаційні війська один раз обстрілювали наші позиції. Неподалік Новолуганського ворог вів вогонь з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. Втрат немає", - підсумували в штабі ООС.
З 29 по 31 жовтня тривало розведення в районі Золотого на Луганщині, яке почалося незважаючи на відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків. 9-11 листопада відбулося розведення військ у районі Богданівки і Петрівського на Донеччині. Відвід українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальний відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.
У червні, ще до узгодження чергового "хлібного перемир'я", українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської.
Детальніше про відведення підрозділів Об'єднаних сил із займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".