Бойко: «Нафтогаз» не увійде до складу «Газпрому»

Поділитися
НАК «Нафтогаз України» не увійде до складу ВАТ «Газпром». Про це у середу, 8 вересня, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

НАК «Нафтогаз України» не увійде до складу ВАТ «Газпром». Про це у середу, 8 вересня, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

«Нафтогаз» не увійде до «Газпрому». У нас є позиція нашого президента (Віктора Януковича) щодо створення будь-якого об'єднання тільки на паритетних засадах», - сказав Бойко.

Водночас міністр підкреслив, що українська сторона уважно вивчає пропозицію російських партнерів.

Нагадаємо, з пропозицією про об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» 30 квітня цього року виступив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у Сочі за результатами засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. Тоді ж Міллер заявив, що об'єднання буде збудовано на основі обміну активами «по всьому газовому ланцюжку» - від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам. Прем'єр-міністр України Микола Азаров у той же день повідомив, що українська сторона готова розглянути ініціативу РФ стосовно об'єднання «Нафтогазу» і «Газпрому».

Щоправда, пізніше президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання двох держкомпаній неможливо. «Якщо 50 на 50 буде, тоді це буде цікаво», - заявив він, зазначивши, що навряд чи Москва піде на такий сценарій. У свою чергу, президент Росії Дмитро Медвєдєв нагадав, що «Газпром» коштує близько 150 (за найнижчою оцінкою) або 200 (за високою оцінкою, відносно високою) мільярдів доларів». «Нафтогаз» коштує трохи менше, при всій повазі до нього», - зазначив він.

На думку міністра енергетики РФ Сергія Шматка, яку він висловив раніше, питання про об'єднання мають бути спочатку вирішені на корпоративному рівні. На його думку, тільки після цього може йти мова про політичну підтримку даного питання владою двох країн.

На даний момент «Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють можливість поетапного об'єднання компаній. Як зазначив 25 червня Міллер, російська компанія вже робить пропозиції щодо конкретних родовищ, які можуть бути внесені у це СП. «Це великі родовища», - сказав Міллер. За його словами, передбачається, що українська сторона внесе у спільне підприємство газотранспортну і видобувну системи «Нафтогазу». «У свою чергу «Газпром» повинен внести більш значні родовища», - відзначив Міллер. Зокрема, він сказав, що якщо вартість українських активів буде досягати, приміром, 800 мільярдів рублів, то Росія внесе у СП активи на таку ж суму або на 1 трильйон рублів.

Пізніше Мінпаливенерго повідомило, що «Нафтогаз» і «Газпром» досягли взаємної згоди щодо вирішення ключових питань співпраці, які відповідають національним інтересам України і Росії.

Окрім того, з'явилася інформація про те, що заради зниження ціни на російський газ Україна готова піти на поступки в питанні створення спільного підприємства з «Газпромом», а також збільшити закупівлі газу в Росії з 55 до 75 мільярдів кубометрів на рік.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі