Після звернення народного депутата від Партії регіонів Геннадія Васильєва до Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку та встановила 12-місячну заборону на проведення операцій з цінними паперами 12 підприємств, пов'язаних із групою «Донецьксталь».
Джерело «КоммерсантЪ-Украина» повідомило виданню, що Г.Васильєв стверджує, що між акціонерами ведеться суперечка, у результаті якої суд іноземної юрисдикції наклав арешт на майно підприємств, підконтрольних групі.
Подібні дії ДКЦПФР підірвали український фондовий ринок, оскільки таке рішення виноситься у країні вперше.
Наявність акцій Ясинівського коксохіму (Група «Донецьксталь» - ред.) в «індексних кошиках» «Української біржі» і ПФТС призвело до зниження їх індексів у п'ятницю - на 0,59% і 0,69%.
Від рішення регулятора, окрім власників акцій постраждали також приватні інвестори облігацій.
«Я дізналася про те, що ДКЦПФР заблокувала обіг всіх паперів, у тому числі облігацій "Донецьксталі", також у п'ятницю у другій половині дня. Ми не можемо реалізувати право на продаж паперів і втрачаємо можливий прибуток. Мені незрозуміло, чому рішення щодо акцій торкнулося і облігацій, - сказала голова ради директорів КУА "Інвестиційний капітал України" Валерія Гонтарєва.
Високопоставлене джерело в «Донецьксталі» стверджує, що своїм зверненням до ДКЦПФР Геннадій Васильєв «хоче видати бажане за дійсне».
«Він вже кілька років ходить і говорить, що є акціонером, але при цьому не може надати жодного підтверджуючого документа. Чому і на якій підставі голова ДКЦПФР Дмитро Тевєлєв прийняв таке рішення - незрозуміло. Ми підемо в суди і, сподіваюся, це питання швидко вирішимо», - сказав він.
Тим часом аналітики ринку вважають, що подібний конфлікт може бути черговим переділом ринку.
«Це схоже на «наїзд». Головне - зрозуміти, як далеко він може зайти», - сказав один з аналітиків, що побажав залишитися неназваним.
Нагадаємо, що «Донецьксталь» входить до сфери впливу непублічного донецького бізнесмена Віктора Нусенкіса.